Rozwój. Edukacja. Outdoor.

Warsztaty interpersonalne dla młodzieży 12-15 lat

 "Oswoić dorastanie"

o relacjach, emocjach, potrzebach

bezpiecznie, praktycznie, przyjaźnie


TERMIN: 06-12.02.2022 /niedziela- sobota/

Cena: 1890 zł

NOWOŚĆ! 

Ruszamy z nową ofertą zimową stworzoną z myślą o dorastającej młodzieży.
Wychodzimy tym samym naprzeciw potrzebom, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, po długotrwałym okresie izolacji i nauczaniu zdalnym. W programie oprócz stałych frajdowych atrakcji* zaplanowaliśmy trening interpersonalny, którego głównym celem jest lepsze poznanie samego siebie, autorefleksja na temat zasobów, mocnych stron oraz obszarów, które młodzież mogłaby rozwijać.

6-dniowy program pozwoli uczestnikom nabrać większej pewności siebie, popracować nad regulacją emocji, napięć, otworzyć się na nowe doświadczenia, relacje z rówieśnikami.

Przyjrzymy się lękom i napięciom, które spotęgowały się w okresie pandemicznej izolacji i wyposażymy uczestników w sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

* Frajdowe atrakcje to m.in.: ognisko, karaoke, wspólne robienie pizzy, gry i zabawy integracyjne, wspinaczka na ściankę, wspinaczka na skrzynki, ... 

Trening prowadzony jest przez doświadczoną psycholożkę Katarzynę Jurewicz, pracującą z grupami od 2006 roku metodami m.in. Outdoor Education, Komunikacji bez Przemocy /NVC/, uważności, czy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od wielu lat współpracuje ze Szkołą Aktywnego Wypoczynku Frajda. Jako główny koordynator treningu, w razie potrzeby będzie również pracować z uczestnikami indywidualnie. Sama jest mamą dwójki dzieci i na co dzień wspiera w swoim gabinecie innych rodziców w ich drodze do budowania bezpiecznej więzi z dzieckiem.

Prowadzi własny gabinet terapeutyczny w Szczecinie STREFA ZMIANY

Dzięki warsztatom uczestnicy:

- zwiększą swoją świadomość,

- poznają lepiej siebie,

- popracują nad granicami swoimi i innych ludzi,

- spotkają się ze swoimi emocjami,

- dowiedzą się, co to są strefy regulacji i jak w nich funkcjonują,

- spotkają się ze stresem oraz lękami i dowiedzą jak sobie z nimi radzić,

- rozpoznają swoje potrzeby i strategie ich zaspokajania,

- dostrzegą swoje zasoby, mocne strony, talenty,

- zagłębią się w budowanie relacji,

- poprawią komfort życia.

Harmonogram dnia będzie składać się z sesji grupowej w formie warsztatowej 1x dziennie , zajęć w terenie, pracy z ciałem, relaksacji, różnorodnych elementów arteterapii, hipoterapii i leśnej terapii.

Spotkanie 1

Spotkanie wprowadzające:

⁃ Oczekiwania, obawy, nadzieje.

⁃ Kontrakt grupa i jej cele

⁃ Kim jesteśmy i co nas łączy

⁃ Outdoorowe gry integracyjne 

Spotkanie 2

Integracja i wgląd w siebie:

⁃ Ja w grupie i poza grupą

⁃ Praca w grupie - o co tu chodzi

⁃ Strefy regulacji

⁃ Zasoby - każdy je ma

⁃ Outdoorowe gry na rozwijanie zasobów 

Spotkanie 3

Emocje, jako drogowskazy do potrzeb

- Stres i strefy regulacji

- Gdzie siedzą emocje?

- Regulowanie emocji

- Praca z elementami hipoterapii

- Sesje relaksacji 

Spotkanie 4

Mam potrzeby i co z tym zrobić?

- Emocje – potrzeby - strategie

- Budowanie sprawczości

- Arteterapia

- Sesje relaksacji w kierunku uważności

Spotkanie 5

Moje ciało ma potrzeby

- Praca nad całościowym postrzeganiem siebie

- Ciało, które czuje i ma granice

- Elementy integracji sensorycznej

- Praca w terenie o obszarze czucia ciała

Spotkanie 6

Napięcia i ich urealnianie

- Lęk dziś i jutro

- Jak radzić sobie z lękiem?

- Jak dbać o swoje granice?

Spotkanie 7

Dla uczestników - podsumowanie i informacja zwrotna od młodzieży

Dla rodziców - wspólne spotkanie z psychologiem prowadzącym dotyczące  podsumowania pracy warsztatowej, wskazanie narzędzi pomocy do pracy z dzieckiem /sobota / ok. 2 godz. przed odbiorem dziecka.

Katarzyna Jurewicz – od ukończenia studiów w 2004 roku pracuję z ludźmi i na mojej ścieżce pojawiało się wiele różnych wyzwań. Zarządzałam wieloosobowymi zespołami, prowadziłam treningi interpersonalne dla różnych grup społecznych, pracowałam z grupami wykluczonymi społecznie, młodzieżą, dorosłymi, kobietami, rodzicami, prowadziłam również konsultacje indywidualne, wspierając ludzi w dążeniu do zmiany. Przełomem w mojej pracy warsztatowej było poznanie outdoor education – metody pracy stawiającej na doświadczanie pracy w grupie w otoczeniu przyrody, korzystając z zasobów, jakie nam ona daje. Zaczęła się moja przygoda z międzynarodowymi konferencjami i warsztatami organizowanymi przez European Institute for Outdoor Adventure Education and Experiential Learning, na których poznawałam różne podejścia do edukacji outdoorowej, brałam udział w fascynujących warsztatach (np. prowadzenia psychoterapii w lesie) i rozmawiałam z praktykami z całego świata. Obudziło to we mnie pragnienie rozszerzenia pracy warsztatowej i psychologicznej o zbawienny dla nas wpływ przyrody na redukcję stresu, napięć i zdrowienie. 

W tym celu wzięłam udział w międzynarodowym szkoleniu dla trenerów outdoor education realizowanym przez Outward Bund. Kiedy zostałam mamą jeszcze bardziej poczułam, że zadziewa się w moim życiu rewolucja. Szukałam, testowałam różne metody i ufając swojej intuicji skierowałam się mocno w stronę rodzicielstwa bliskości oraz rodzicielstwa przez zabawę. Dużo dały mi też doświadczenia na warsztatach z Komunikacji Bez Przemocy /NVC/ oraz uważności. Czułam, że chciałabym budować moją relację z dziećmi w sposób podmiotowy, bezpieczny, z zadbaniem o potrzeby, emocje, z otwartością na tego nowego człowieka, który pojawił się w moim życiu. W ten sam sposób staram się wspierać rodziców, którzy odwiedzają mnie w gabinecie i na warsztatach. Pracuję również z dorosłymi osobami w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Z zawodu jestem psychologiem, ukończyłam również psychotraumatologię na Uniwersytecie Gdańskim. W obszarze pracy z rodzinami szkoliłam się u Agnieszki Stein, gdzie ukończyłam „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” oraz u samego Lawrence J. Cohen oraz jego żony Liz Wollheim z obszarów „Rodzicielstwa przez zabawę”. Ukończyłam TSR I i TSR II oraz TSR w pracy z seksualnością. Wybrałam ten nurt psychoterapeutyczny, ponieważ łączy się on bardzo z moimi przekonaniami i nastawieniem, że każdy człowiek ma zasoby, aby, jeżeli tylko tego zechce, zmienić swoje życie. Niekiedy tylko potrzebuje wsparcia, żeby te zasoby zauważyć. Oprócz realizacji licznych warsztatów pracuję też w gabinecie w pięknej dzielnicy Pogodno w Szczecinie oraz w terenie (lasy, góry, jeziora). Prowadzę też sesje online.

Zapewniamy:

-nocleg

- wyżywienie /4 posiłki dziennie/

- opiekę medyczną

-ognisko z kiełbaskami

-karaoke

 CENA 1890 zł

Formularz zgłoszeniowy 2022
Warsztaty interpersonalne "Oswoić dorastanie"

Skontaktuj się z nami