Rozwój. Edukacja. Outdoor.

Frajdowi Przyjaciele:

Agnieszka Sztandera
- Ciotka Paprotka

W dzieciństwie chciałam być ornitolożką lub panią zapowiadającą pociągi na dworcach - wszechświat się jednak zaplątał i najpierw zostałam pielęgniarką, a potem Ciotką Paprotką :) Prowadząc zajęcia przyrodnicze dla dzieci, dzielę się swoją wrażliwością i wiedzą po to, by pomóc małym ludziom w nawiązywaniu relacji z przyrodą, rozbudzać w nich ciekawość świata i kształtować postawy proekologiczne.

Prywatnie uwielbiam podróżować, jeździć rowerem, pływać kajakiem i chodzić po górach. Gdy nie spędzam czasu w outdoorze - czytam (głównie literaturę non-fiction), muzykuję (z Chórem Politechniki Morskiej w Szczecinie), gram w planszówki i układam puzzle. Jestem uzależniona od herbaty, słodyczy i chodzenia na koncerty. Lubię jesień i zapach ogniska. Płaczę na bajkach :)

Postój w Naturze

Jestem przewodniczką kąpieli leśnych, trenerką edukacji w plenerze, dogoterapeutką, instruktorką turystyki rowerowej oraz treserką psów. Przez wiele lat edukowałam ekologicznie dzieci, również te będące w edukacji domowej. Współpracuję z ośrodkami ukierunkowanymi na outdoorowe metody pracy. Kiedyś, z potrzeby serca, uwielbienia do przemieszczania się, bycia z innymi ludźmi oraz nieuświadomionej jeszcze wtedy potrzeby bycia w bliskości z naturą organizowałam wycieczki rowerowe, leśne trekkingi i rajdy dla psów oraz ich właścicieli, morsowanie oraz spływy kajakowe malowniczymi rzecznymi szlakami województwa zachodniopomorskiego…. 


 

Pelikan

Jesteśmy biurem podróży działającym na rynku szczecińskim od 1995 roku.
Specjalizujemy się w organizacji wycieczek objazdowych
oraz wypoczynkowo-objazdowych do krajów europejskich.
Często stawiamy na kierunki jeszcze nie odkryte przez masowego turystę,
trasy są przez nas zawsze opracowywane bardzo starannie.

Latarnik

LATARNIK nad Zalewem Szczecińskim zaprasza Państwa na wypoczynek w miejscowości KOPICE. Odnajdą tutaj Państwo chwile spokoju od zgiełku miejskiego w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Szczecińskiego oraz otoczeniu lasu i zieleni, w zacisznym i kameralnym miejscu co pozwoli wspaniale wypocząć. Każdy poranek zaczyna się delikatnym ptasim „trele morele”.

Kontakt e-mail: biuro@latarnik-kopice.pl , Tel: +48 693 150 085 lub + 48 693 060 712

Misja LoveLASów to pomóc każdemu odnaleźć swoje miejsce w przyrodzie. To zabranie do lasu małych i dużych, dziewczynek i chłopców, uczniów i nauczycieli, dzieci i rodziców. Wszystko po to by każdego zarazić "zielona zarazą", nauczyć szukania i odnajdowania, słuchania, widzenia, wąchania i smakowania lasu. To miejsce do nauki lepsze niż sala lekcyjna i miejsce do lepszej zabawy niż plac zabaw.

Realizuję tę misję poprzez organizowanie szkoleń z zakresu leśnej edukacji dla dorosłych (mało teorii dużo praktyki), poprzez zabieranie na zielone zajęcia grupy przedszkolaków i klasy szkolne w ramach akcji "lasy zamiast klasy"  oraz poprzez organizowanie urodzin w lesie dla dzieci.
Marta Król