Rozwój. Edukacja. Outdoor.

Kadra Frajdy to osoby o wykształceniu pedagogicznym, w większości nauczyciele w-fu lub studenci ostatnich lat AWF-u. Co roku prowadzimy dodatkowe szkolenia dla nowych pracowniku uwzględniające specyfikę miejsca i charakter pracy, a także doskonalące metody pracy z dziećmi i młodzieżą.

Kadra Frajdy to ludzie z PASJĄ. 


 Podróż Życia – do kraju, gdzie ludzie chodzą do góry nogami: przepiękna, cudowna, fantastyczna Nowa Zelandia!

Trzeba spełniać swoje marzenia, czyż nie?

Moje ulubione motto :

„Jeżeli człowiek rodzi się ze skrzydłami, to powinien zrobić wszystko, aby latać”

Magdalena Jędrzejczyk
Organizator Kolonii,
Kierownik Ośrodka

MAGDALENA JĘDRZEJCZYK

Chociaż urodziłam się w mieście i całą młodość spędziłam mieszkając w centralnym punkcie Szczecina, to mieszczuch ze mnie żaden. Męczy mnie hałas miejski i zadziwiają ludzie chodzący na spacer do centrów handlowych. Zielone, niebieskie i… ćwierkające elementy wsi polskiej najlepiej mi odpowiadają. Zachód słońca nad Zalewem – to jest to!

Jestem szczęściarą, bo udało mi się połączyć pracę z pasją, no i znaleźć swoje miejsce na Ziemi. To już jest sukces, a reszta to tylko rzeczy pochodne.

Tutaj jest miejsce na marzenia, spotkania z fantastycznymi ludźmi, ciężką pracę, odpoczynek, a czasem na smak porażki. To miejsce daje siłę i energię każdemu, kto tu się zjawi, więc również i mnie.

Parę ścisłych danych:

 • Studia magisterskie w Instytucie Kultury Fizycznej – kierunek nauczycielski
 • 10-letnia praktyka w szkolnictwie podstawowym i wyższym
 • 1992: współzałożycielka firmy Szkoła Aktywnego Wypoczynku FRAJDA
 • od 1996: kierowniczka placówki kolonijnej w ośrodku FRAJDA w Czarnocinie, odpowiedzialna za programy edukacyjne, rekrutację i szkolenia kadry
  • od 2003: właścicielka i menadżer firmy SAW Frajda
  • od 2004: uczestniczka konferencji, warsztatów edukacyjnych w Europie, gdzie tematem przewodnim jest edukacja nieformalna, a w szczególności edukacja typu ‘outdoor’
  • 2007: współzałożycielka stowarzyszenia Centrum Edukacji Nieformalnej – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka
  • od 2007: współpracuje z zarządem europejskiego stowarzyszenia, skupiającego praktyków i teoretyków nieformalnej edukacji, The European Institute of Outdoor Adventure Education and Experiential Learning (EOE)
  • 2010: absolwentka 3-letniej Szkoły Rozwoju Osobistego NVC (Non-Violent Communication), doskonalącej techniki komunikacji

KADRA WYCHOWAWCZA 

Irmina Łachacz

Osoba otwarta, zaradna, lubiąca otaczać się ludźmi, nie tylko uśmiechniętymi. Największą satysfakcją jest dla mnie uśmiech szczęśliwych dzieci i praca, w której mogę się spełniać. Nie lubię siedzieć w miejscu. Liczę się zarówno ze swoimi słabościami, jak z i silnymi stronami osobowości. Szukam miejsc, gdzie mogę podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać doświadczenie. Moim wewnętrznym powołaniem jest praca pedagogiczna. Praktyk..Szalona marzycielka z wielkim sercem… Ulubiona zupa – pomidorowa oraz zupki „chińskie” z Radomia, zwłaszcza ser w ziołach, a zastępczo parówki.

 • Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego
 • Absolwentka Szkół Artystycznych Top-Art o specjalności taniec, WSH na kierunku pedagogika tańca
 • Instruktor ZHP, tańca sportowego, aerobiku, gimnastyki i akrobatyki, pływania
 • Uczestnik wielu szkoleń i konferencji międzynarodowych z zakresu nieformalnej edukacji typu outdoor
 • Ukończyła kurs TOT Outdoor Education w Rumuni
 • Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
 • Lider Wiejski Pomorza Zachodniego 2013
 • Instruktor ZUMBA FITNESS i ZUMBA KIDS i KIDS JR.
 • Instruktor Salsation
 • Animator Czasu Wolnego

Zainteresowania

Praca pedagogiczna oraz aktywne i twórcze formy spędzania czasu wolnego: taniec, gimnastyka, sporty wodne, edukacja nieformalna typu outdoor.

Marta Jońca

Frajda to mój drugi dom. Od ponad 15lat pracuję i zachwycam się każdym dniem spędzony w tym miejscu. Znalazłam pracę marzeń, w zespole marzeń, co uważam- jest spełnieniem marzeń. Prywatnie kocham wolne chwile spędzane w rodzinnym gronie, przy kubku gorącej herbaty i na długich spacerach w otoczeniu natury, z moimi dziećmi i psami.

Uwielbiam dobrze się bawić, spędzać aktywnie swój wolny czas. Na świeżym powietrzu nigdy się nie nudzę. Moje życie ciągle biegnie naprzód, staram się czerpać z niego pełnymi garściami. Od lat gram w siatkówkę, pływam na windsurfingu, dużo czasu spędzam w terenie z moimi cudownymi psami.

Zainteresowania

Niezliczone… kocham siatkówkę, windsurfing, podróże małe i duże. Uwielbiam pływać, najlepiej w turkusowym, ciepłym morzu oraz czytać thrillery medyczne na równie gorącej plaży. Dla dziecięcego uśmiechu potrafię zrobić naprawdę wiele. Poza tym lubię poznawać nowych ludzi, nie pogardzę też swojskim ogniskiem i gitarą w gronie przyjaciół. Dla nich jestem dostępna 24/7…

MARTA JOŃCA

Niepoprawna marzycielka – chciałabym, aby świat był bezpieczny i pełen przyjaciół. Kocham wolne chwile spędzane w rodzinnym gronie, przy kubku gorącej herbaty i na długich spacerach w otoczeniu natury. Mój dom zawsze jest pełen ludzi, ciepła i… humoru :). 

Uwielbiam dobrze się bawić, spędzać aktywnie swój wolny czas. Na świeżym powietrzu nigdy się nie nudzę. Moje życie ciągle biegnie naprzód, staram się czerpać z niego pełnymi garściami. Od lat gram w siatkówkę, pływam na windsurfingu, dużo czasu spędzam w terenie z moimi cudownymi psami.

Zainteresowania

Niezliczone… kocham siatkówkę, windsurfing, podróże małe i duże. Uwielbiam pływać, najlepiej w turkusowym, ciepłym morzu oraz czytać thrillery medyczne na równie gorącej plaży. Dla dziecięcego uśmiechu potrafię zrobić naprawdę wiele. Poza tym lubię poznawać nowych ludzi, nie pogardzę też swojskim ogniskiem i gitarą w gronie przyjaciół. Dla nich jestem dostępna 24/7…


KAJTEK MONTYGIERD-ŁOYBA
Wszechstronnie zainteresowany. Pozytywnie zakręcony. Fotograf, podróżnik, eksplorator. Początkujący windsurfer, obecny ojciec i przyszły pedagog.

  Absolutorium na Uniwersytecie Zielonogórskim kierunek malarstwo i specjalizacja fotografia, studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Uwielbia majsterkować i pracować głównie w drewnie. To niezwykły materiał, który dzięki swojej organiczności przybliża do natury. Jego zapach i faktura doskonale komponuje się w każdym domu. Uważa , że z drewna można wyczarować wszystko czego dusza zapragnie. Na co dzień prowadzi warsztaty fotograficzne alternatywnymi metodami. Pasjonat podróży i przygody. 

Wieloletni wychowawca SAW Frajda.


MARTA KRÓL
od 15 lat „nawiedzona” nauczycielka przedszkola,
od 10 lat „nawiedzona” żona,
od 8 lat „nawiedzona” mama,
bo jak coś robić to całym sobą!

O mnie: zafascynowana leśna edukacja i możliwościami edukacyjno- wychowawczymi jakie daje pobyt na zewnątrz. Edukator i animator przyrody, autorka projektu edukacji leśnej "Czas na las", właścicielka firmy LoveLASy zajmującej się organizacją szkoleń dla nauczycieli i rodziców, wypraw w naturę dla klas i grup przedszkolnych oraz urodzin w lesie. Prywatnie marzycielka zafascynowana podróżami, współautorka bloga o rodzinnym podróżowaniu busem www.gdziesnadziko.pl


 Absolwentka UAM kierunek Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe

 • Studia podyplomowe „Formy gimnastyczno-taneczne i fitness”
 • Animator czasu wolnego
 • Instruktor tańca ludowego
 • Wychowawca kolonijny

KATARZYNA SUSKA

Wychowana wśród mazurskich lasów i jezior, nie umiem usiedzieć w miejscu. Dzieciństwo spędzone na łonie natury, nauczyło mnie korzystania z jej dobrodziejstw. Często myślę, że gdyby postęp cywilizacyjny nie zamkną ludzi w miastach, wielkich blokach i galeriach handlowych, wszyscy bylibyśmy szczęśliwsi.

 • Z wykształcenia pedagog, animator, teatrolog:
 • Magister Kulturoznawstwa ze specjalizacją Edukacja Teatralna
 • Licencjat Pedagogiki Szkolnej z Animacją Kultury
 • Studium Teatralne: Reżyseria i Animacja Kultury
 • Kurs wychowawcy i opiekuna kolonii

Na co dzień pracuję teatralnie, biurowo i animacyjnie. Jednak to praca z dziećmi daje mi najwięcej energii i motywacji do działania. W trakcie pracy z dzieciakami występuje zjawisko wzajemnej nauki i wzajemnego czerpania energii. Zawsze jest to dla mnie duże wyzwanie ale i moc radości.

Zainteresowania: teatr, sztuka, muzyka, las, woda, przyroda.


MAGDALENA IGNASZAK

Jestem absolwentką studiów pierwszego stopnia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika, specjalność resocjalizacja. Dodatkowo jestem studentką, studiów drugiego stopnia na kierunku socjoterapia i terapia pedagogiczna. W pełni realizuje się podczas pracy z najmłodszymi wspólnie doświadczając i ucząc się nowych rzeczy. Od lat fascynuje mnie psychologia i coaching. Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia. Uważam, że śmiech to zdrowie, dlatego też stosuje go w obfitych dawkach i staram się zarażać nim innych ! Motto : Zmieniając siebie, zmienisz świat ! 

 • Absolwentka studiów pedagogicznych na wydziale Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Kurs opiekuna kolonijnego
 • Kursy z zakresu rozwoju osobistego
 • Studentka studiów magisterskich na kierunku socjoterapia i terapia pedagogiczna na wydziale Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu

JAGODA ULFIG

Jestem osobą , która czerpie energię z pracy z dziećmi. Największą satysfakcję daje mi ich uśmiech oraz to, gdy mogę przyczynić się do tego, że zaczynają wierzyć w siebie. Moja myśl przewodnia - niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w Twojej głowie. Od najmłodszych lat uwielbiam spędzać czas na sali treningowej, od 12 roku życia moją największą pasją jest taekwondo olimpijskie. Na co dzień przekładam swoją pasję na prace z moimi podopiecznymi, właśnie podczas treningów sztuk walki. Większość czasu poświęcam na sport - znajdziecie mnie na siłowni, sali treningowej lub podczas weekendów z dziećmi na zawodach. Uwielbiam wiosnę oraz lato, gdy pojawiają się ciepłe promienie słoneczne od razu mam uśmiech na twarzy. Osoby , które mnie już spotkały na frajdzie wiedzą też , że kocham koty. Mój kociak Batman zawsze wiernie przyjeżdża ze mną na frajdę, wiec sprawność kociarza to moja specjalność.

 

Osiągnięcia :

- Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dialog i Doradztwo Społeczne - Mediacja i Aktywizacja potencjału ludzkiego.

- Instruktor taekwondo olimpijskiego

- Instruktor Fitness

- Trener funkcjonalny

- Animator Czasu Wolnego

- Animator Sportu

- Wychowawca kolonijny

- Instruktor rolowania Black Roll

- Srebrny medal Mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim

 

KATARZYNA NIEDZIELSKA
Absolwentka kierunku Sport. Na co dzień zajmuje się marketingiem sportowym oraz rozwija swoją markę odzieży sportowej - Velodream. Prowadzi wyprawy i wyjazdy rowerowe, pomagając innym odkryć piękno podróży na dwóch kółkach i wspierając ich w przesuwaniu horyzontów.
Przez 16 lat trenowała kolarstwo górskie, orientację sportową, triathlon i wioślarstwo, uczestnicząc w zawodach krajowych i międzynarodowych. Zakochana w outdoorze i naturze.
Najbardziej na świecie lubi zapach porannej kawy, gotowanej przed namiotem.
Autorka książki podróżniczej Sakwy Na Obcasach - Babska Rowerowa Wyprawa Na Krym. Na rowerze, z sakwami, objechała Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Serbię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię, Bułgarię, Kosowo, Ukrainę i Krym.

MAJA RUT

Jestem pozytywnie nastawioną do świata dziewczyną. Każda uśmiechnięta twarz dziecka, z którym pracuje jest dla mnie małym sukcesem. Od 10 lat czynnie trenuje jeździectwo, a od 3 lat jestem właścicielką najukochańszej kobyły. Od samego rana (na nogach najczęściej jestem już od godziny 6) pełna energii i gotowa na dzień pełen wrażeń! Uwielbiam poznawać nowych ludzi i chociaż z początku mogę wydawać się lekko nieśmiała to zawsze szybko się przełamuję i nawiązuje nowe relacje. Rzeczy, które sprawiają mi najwięcej przyjemności ? Zdecydowanie czas spędzony z moimi przyjaciółmi, rodziną i dużym zwierzakiem, jak również uprawianie najróżniejszych sportów i podróżowanie – jestem miłośniczką!

 

• Ukończony kurs na opiekuna kolonijnego

• Odznaki jeździeckie PZJ (brąz,srebro)

• Dwukrotna uczestniczka Mistrzostw Polski w jeździectwie (skoki, WKKW)

KAROL KAZIMIERCZAK

Swoją przygodę z Frajdą zaczynałem już ponad dekadę temu, najpierw jako Frajdzik później jako windsurfer, a teraz jako pełnoprawny wychowawca, więc doskonale odnajduję się w czarnocińskiej rzeczywistości. Bardzo chętnie spędzam aktynie czas na świeżym powietrzu: zimą narciarstwo, latem rower czy windsurfing. Od zawszę posiadałem ogromną chęć poznawania świata i to może właśnie dlatego dobrze pracuje mi się z dziećmi.

Poza kursem wychowawcy kolonijnego ukończyłem również kurs ratownika wodnego.

Na co dzień student wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Myślę, że moją wypowiedź dobrze podsumuję  cytat mojej zeszłorocznej grupy: "Pan Karol jest duży i nam dobrze służy"

 

MACIEJ WALIGÓRSKI

Na "outdoorze" byłem wychowywany od dzieciaka, a moje wyjazdy do Czarnocina jako kolonista podtrzymały ten trend. Można więc powiedzieć, że Frajdę mam we krwi. Uwielbiam zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi, a uprawianie sportu to jedna z moich ulubionych czynności. 

Moją największą miłością jest kolarstwo, ale windsurfing też jest mi bardzo bliski. Przez moje zamiłowanie do zdobywania wiedzy bardzo doceniam sposób myślenia dzieci. Są urodzonymi naukowcami. 

Moją ambicją jest inspirować je do odkrywania siebie i świata dookoła nich.


WIKTORIA NOWAKOWSKA

Ponoć wyglądam jak kolonistka, chociaż od dawna na kolonie jestem za duża. Przeszłam na drugą stronę mocy i staram się być najlepszym wychowawcą i przyjacielem dzieci. Od teraz to ja wymyślam zabawy, pocieszam i naklejam kolorowe plasterki, a wszystko to sprawia mi ogromną radość i satysfakcję :) 

Nigdy nie pamiętam słów piosenek, więc wymyślam własne, uwielbiam tańczyć i malować domki, bo tylko one mi wychodzą. Najbardziej na świecie chciałabym zobaczyć Zorze Polarną.

Na co dzień studiuje dwa kierunku na Uniwersytecie Wrocławskim: Psychologię i Komunikację Wizerunkową.

Chciałabym pomóc dzieciom w odkrywaniu ich pasji, poznawaniu siebie i tworzeniu pięknych wspomnień z wakacji.


 • Studentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim

 • Studentka Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim

 • Kurs wychowawcy kolonijnegoALICJA STANISŁAWSKA

Pozytywnie zakręcona, roztańczona i uśmiechnięta. Praca z dzieciakami sprawia mi dużo radości, a każdy uśmiech daje "kopa" do działania. 

Stawiam na kreatywność i współpracę. Mam dużo pasji, jednak największymi są taniec i góry. Na co dzień studentka administracji, która wciąż poszukuje swojej drogi. Nie lubię siedzieć w miejscu i staram się ciągle próbować nowych rzeczy.

 • Studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku administracja
 • Kurs wychowawcy kolonijnego
 • Kurs instruktora Zumby 

Kamil Malecki – performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Twórca spektakli oraz działacz kulturowy na terenie Pomorza Zachodniego. Stypendysta Ministra Kultury z 2019 roku oraz uczestnik projektu „Teatr Sztuka Społeczna” wspierająca liderów i edukatorów teatralnych w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem kulturowym. Aktualnie związany z DK 13 Muz w Szczecinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy oraz Fundacją Antygrawitacją, właściciel firmy Kamil Żongler.
Motto: „Warto poważnie podchodzić do spraw pozornie niepoważnych"

JAROSŁAW WILKOWIECKI
Studiuję inżynierię chemiczną i procesową na Politechnice Warszawskiej. Czynnie działam jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. W życiu kieruję się wartościami, którymi nasiąknąłem w tej organizacji. Wszystko czego doświadczyłem i dowiedziałem się przez 6 lat pracy z dziećmi przekazuję do mojego otoczenia. 

Dążę do tego, aby moi podopieczni widzieli we mnie starszego brata, co do tej pory przynosi fantastyczne efekty w postaci silnych więzi. Uwielbiam zaskakiwać innych kreatywnością i niecodziennymi rozwiązaniami problemów napotkanych podczas pracy wychowawcy. Nie ma sytuacji bez wyjścia i problemów nie do rozwiązania. Podczas półrocznego pobytu w szkole oficerskiej, jak i obozom harcerskim nabyłem duże doświadczenie bushcraftowe i surviwalowe, którym pragnę dzielić się z każdym chętnym.

MARTYNA BEJTLICH
Moimi największymi pasjami są muzyka i góry - szczególnie Tatry. Byłam również przez 7 lat harcerką, dlatego tematyka outdooru nie jest mi obca. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam w wieku 7 lat i szkoła muzyczna szybko stała się moim drugim domem. Gram na saksofonie i fortepianie, a harcerstwo nauczyło mnie również gry na gitarze. Uwielbiam poznawać nowe osoby i kultury, ale nie pogardzę także dobrą książka czy filmem. Kocham długie wędrówki po tatrzańskich szlakach, bo pozwalają mi one uciec choć na chwilę od rzeczywistości i przenieść się do innego świata, ale kto najszybciej przenosi nas do innego świata? Dzieci! Ich wyobraźnia i pomysłowość nie zna granic, dlatego tak bardzo lubię z nimi pracować, odkrywać ich talenty i zainteresowania oraz pokazywać im piękno otaczającego nas świata. Niejednokrotnie sama wiele się od nich uczę, a dla ich uśmiechu jestem w stanie zrobić wszystko!

KINGA PEZDA 

Moją pasją od małego był świat - zawsze kręciłam się koło mapy i marzyłam o poznaniu każdego zakątka na globie. Do dziś szukam tego co może pomóc mi się rozwijać, dlatego praca z dziećmi sprawia mi tyle radości, bo kto jest lepszym odkrywcą niż dzieci? Na co dzień zajmuję się organizacją siebie, życia i wyjazdów zorganizowanych. Lubię poznawać to co nowe - kuszą mnie wszystkie niezbadane przeze mnie miejsca i rzeczy. Mieszkając na wsi 'outdoor' zawsze nieświadomie mi towarzyszył, szerzej poznałam go na studiach Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, ze specjalnością właśnie w tej dziedzinie. Poza zagłębieniem się w pedagogikę doświadczeń, kocham piec i gotować - łączenie nowych i nietypowych smaków sprawia mi wiele radości. Rzadko 'staję' w miejscu, stawiam na aktywny odpoczynek i mówię stanowcze NIE dla nudy i nic nie robienia.

Wiktor Zubek
FAJNA PRACOWNIA

Młotek w ruch!
Według Wiktora praca w drewnie i z innymi naturalnymi materiałami to magia przesiąknięta czasem, a wydobywanie tych przestrzeni w różnej postaci to sama przyjemność.

Zajęcia są bardzo kreatywne. Praca w drewnie to swego rodzaju medytacja. Bardzo realne działanie w tu i teraz .

Agnieszka Sztandera
Ciotka Paprotka

W dzieciństwie chciałam być ornitolożką lub panią zapowiadającą pociągi na dworcach- wszechświat się jednak zaplątał i najpierw zostałam pielęgniarką, a potem Ciotką Paprotką :) Prowadząc zajęcia przyrodnicze dla dzieci, dzielę się swoją wrażliwością i wiedzą po to, by pomóc małym ludziom w nawiązywaniu relacji z przyrodą, rozbudzać w nich ciekawość świata i kształtować postawy proekologiczne.

Prywatnie uwielbiam podróżować, jeździć rowerem, pływać kajakiem i chodzić po górach. Gdy nie spędzam czasu w outdoorze - czytam (głównie literaturę non-fiction), muzykuję (z Chórem Politechniki Morskiej w Szczecinie), gram w planszówki i układam puzzle. Jestem uzależniona od herbaty, słodyczy i chodzenia na koncerty. Lubię jesień i zapach ogniska. Płaczę na bajkach :)

Sabina Długosz-Dymińska

Artterapeutka oraz niepoprawna krawcowa, wierzącą że jeszcze można uratować nasz świat.
Na co dzień tworzę markę Minki Binki ,szyjąc między innymi pieluszki wielorazowe, propagując wielorazowość i edukację ekologiczną.
Szyję, tkam, szydełkuje, wyszywam, plotę, kleję, farbuję, filcuję, maluję, rysuję, wycinam i uwielbiam to! Uwielbiam patrzeć jak powstaje coś z niczego, jak wielką radość i poczucie sprawstwa to za sobą niesie. Moimi ulubionymi zajęciami były zawsze zajęcia rzemieślnicze oraz wykorzystujące surowce naturalne i te z recyklingu.

INSTRUKTORZY WINDSURFINGU

PAWEŁ BŁASZCZAK

„Tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono”- jak powiedział mądry Ktoś…zobacz czego nowego dowiesz się o sobie ode mnie?;)
Dewiza : dawać z siebie tyle ile się da najwięcej…

 

 • Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego
 • Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności windsurfing
 • instruktor gimnastyki sportowej
 • kurs asekuracji wspinaczkowej
 • Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą

 

Zainteresowania

Gimnastyka, windsurfing, motoryzacja, muzyka.

INSTRUKTORZY JAZDY KONNEJ

KAROLINA RYLSKA

Odkąd pamiętam ciągnęło mnie do natury i różnorodnych aktywności, które można podejmować w plenerze. Dlatego kiedy tylko mogłam, uciekałam z domu, by oddawać się przyjemności wędrowania po górach, przemierzania kilometrów na rowerze czy wreszcie, a właściwie przede wszystkim, by obcować z końmi.

Konie zafascynowały mnie od pierwszego z nimi zetknięcia, kiedy to zamarzyłam, by je lepiej poznać. Udało się! Jeżdżę nieprzerwanie od trzeciej klasy podstawówki, a od 2016 roku prowadzę także jazdy, głównie dla dzieci i młodzieży. Moi uczniowie twierdzą, że jestem troskliwa i cierpliwa. Dzielę się z nimi swoją pasją, wprowadzając ich krok po kroku w jeździecki świat.

W jeździe konnej odnalazłam zarówno sport, który dostarcza niezwykłych emocji, uczy pokory, skupienia i konsekwencji, jak i odpoczynek od pędu dużego miasta – uwielbiam jazdy po lesie i rajdy konne.

Lubię przemierzać świat – moim marzeniem jest kolejny rajd konny w dalekie, nieznane strony…

 

 • Studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim
 • Srebrna Odznaka Jeździecka PZJ
 • Uprawnienia sportowe III stopnia w skokach przez przeszkody
 • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

MAŁGORZATA MADOŃ
Jeżdzę konno od 15 lat, pierwsze lata rekreacyjnie, później coraz większy rozwój w stronę sportu- skoki przez przeszkody. Uwielbiam pracę ze zwierzętami oraz dziećmi, z tego powodu zostałam instruktorem jazdy konnej. Cały czas się rozwijam w jeździectwie poprzez udział w różnych konferencjach oraz szkoleniach jeździectwa naturalnego, oraz klasycznego. Podczas pracy liczy się dla mnie przede wszystkim dobro koni oraz dzieci. Zajęcia są przyjemnością i mają być bezpieczne dla tych pięknych zwierząt, jak i jeźdźców. Oprócz pracy z młodymi adeptami jeździectwa zajmuję się pracą z młodymi końmi oraz końmi problematycznymi, a swoją pracę opieram na zasadach biomechaniki ruchu.
Studentka zoofizjoterapii,  instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna,  brązowa odznaka jeździecka PZJ.

MAGDALENA ZAMBRZYCKA

Z jeździectwem jestem związana od 10 roku życia. Od kilku lat mam również przyjemność praktykować je od tej drugiej strony, będąc instruktorem i kształcąc pokolenie przyszłych jeźdźców. Przede wszystkim jestem osobą bardzo optymistyczną i otwartą. Zajęcia prowadzę łącząc naukę i zabawę, zaszczepiając przy tym miłość do koni. Uwielbiam patrzeć, jak moi podopieczni robią postępy i stają się coraz lepsi, a przede wszystkim, jak sprawia im to ogromną przyjemność.

Oprócz bycia instruktorką jestem także studentką matematyki oraz korepetytorką.

 

-Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna

-Brązowa Odznaka Jeździecka

-Studentka Matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

ŻEGLARZE

IRENEUSZ SPYCHALSKI

 Sporty wodne i aktywne spędzanie wolnego czasu – to jest to, co lubię. Dzielenie się swoja pasją i zainteresowaniami z innymi – to moja misja.

Dalekie rejsy po ciepłych i turkusowych morzach, to nie tylko wyzwanie, ale i ciągłe poznawanie nowych rzeczy i samego siebie. Z uwagą przyglądam się i uczę od innych, każdy ma coś w sobie ciekawego, co warte jest odkrycia i pokazania innym.

Lubię wszelkiego rodzaju wyzwania techniczne. Przy naprawach urządzeń wychodzę z założenia, że bardziej już niczego zepsuć się nie da…. a większość urządzeń działa lepiej, jak podłączy się je do prądu… ;-)

Dobra lektura z kręgu historii współczesnej, film oraz wyzwania kulinarne nie są mi również obce.

 •  Absolwent elektroniki i telekomunikacji na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej
 • Długoletni staż nauczycielski w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie
 • Opiekun i wychowawca w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej w Szczecinie
 • Ukończony kurs kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Ukończony kurs kierownika i opiekuna wycieczek szkolnych
 • Jachtowy sternik morski, uprawnienia SRC
 • Motorowodny sternik morski
 • Ratownik wodny WOPR
 • Wieloletnie doświadczenie na obozach i koloniach żeglarskich

KRZYSZTOF IWANÓW

Lubie sport który jest moją pasją, ruch na świeżym powietrzu, słońce wiatr i woda, żeglarstwo, sporty zespołowe, ale też zaczytanie się w dobrej książce nie jest mi obce. Lubie coś stworzyć nowego, naprawić coś zepsutego. Lubie żarty kawały

Ale moim ideałem jest…Petroniusz.

Nauczyciel wychowania fizycznego

JOANNA GUZIAK (KACZOR)

Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Geografii, Motorowodny i Jachtowy Sternik Morski, instruktor kajakarstwa. Otwarta na wszelkie formy turystyki wodnej, ciekawa świata, pełna energii. Animator czasu wolnego. Na co dzień pracuję w Centrum Żeglarskim jako nauczyciel żeglarstwa, w czasie wolnym śpiewam w Chórze Akademii Morskiej.

Niespodziewanie dla mnie okazało się, że praca z dziećmi sprawia, że nie czuję że to praca tylko nieustająca przygoda. Uwielbiam to, że kiedy myślę że młodzież niczym mnie już nie zaskoczy… to właśnie się dzieje a ja nie lubię nudy!

RATOWNICY

MATEUSZ ŻYŁOWSKI- all-in-one czyli Ratownik i Instruktor 
Pewnego razu, mając 7 lat przypadkowo dowiedziałem się, że umiem utrzymać się na wodzie :) Tak zaczęła się wielka podróż, dzięki której po kilkunastu latach pływania i wielu wygranych zawodach zdałem egzamin na ratownika wodnego. Właśnie jako ratownik trafiłem na Frajdę po raz pierwszy. Tutaj również pod okiem pana Pawła Błaszczaka stawiałem swoje pierwsze kroki w żeglarstwie deskowym. Tak narodziła się miłość do windsurfingu, która w 2019 roku zaowocowała zdaniem egzaminu na instruktora.
Czas na suche fakty, ponieważ czasami trzeba zejść na ląd ;)
-Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności windsurfing
-Ratownik wodny z patentem motorowodnym oraz KPP
-Student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
-Gimnastyka, strzelectwo, koszykówka
 oraz sporty ekstremalne, tj. szachy
-Hobbistycznie muzyk i kucharz
-Wielki miłośnik tortilli

Kadra na "wakacjach"

KAROLINA DZIERMAŃSKA

Praca z dziećmi, tymi najmniejszymi, daje mi radość, taką w najczystszej postaci. Chwile spędzone z nimi pozwalają na uwolnienie wewnętrznego dziecka, które jest we mnie  Radość, śmiech, zabawa, szczerość, to to czego chętnie się od nich uczę. A poza tym mogę się bezkarnie z nimi bawić i nikt nie nazwie mnie dziecinną, bo przecież to moja praca ;D

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna z terapią korekcyjno – kompensacyjną

Studia podyplomowe na kierunku Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

KAROLINA WIERZCHAŁEK

Ratowanie i pomoc ludziom to moje najważniejsze cele w życiu. Wiele lat spędziłam na Frajdzie jako kolonistka, a od niedawna pracuję tu jako Ratownik Wodny. Stopień Młodszego Ratownika zdobyłam już mając 12 lat, a kolejne dwa stopnie (Ratownik WOPR oraz Ratownik Wodny) po ukończeniu 18 roku życia. Moja pierwsza przygoda z windsurfingiem zaczęła się na Frajdzie wiele lat temu. Kocham sporty ekstremalne oraz ryzyko. Jestem w stanie poświęcić wiele, by uratować drugiego człowieka. Jestem stanowcza i zdeterminowana w tym co robię. Uwielbiam pracować z ludźmi choć, o ironio, studiuję Informatykę – programowanie

Jakub Marcinkowski

Zdobyte sprawności: Kolarz, Mały Geograf, Leśnik, Konstruktor, Chińczyk, Kucharz, Kajakarz, Koniarz, Olimpijczyk, Pirat, Artysta, Filmowiec, Ogarniacz dyskoteki i karaoke, Plażowicz, Windsurfer, Robinson, Indianin, Komandos i Włóczykij

Według dzieci najlepiej nadaję się do zabawy w ‘jeziorze’, czytania książek i robienia zdjęć.

We Frajdzie zajmuję się żeglarstwem, wspinaczką,  organizacją dyskotek, karaoke i wielu innych zabaw.

Moje zainteresowania to: jazda na rowerze, narciarstwo, żeglarstwo, muzyka i film.

AGATA JĘDRZEJCZYK

Od dziecka jestem związana z Frajdą : z początku jako uczestnik, a od kilku lat już jako wychowawca kolonijny głównie grup młodszych.

Jako „stary” Frajdowicz wiem, jak to zrobić, aby w naszym programie nie było słów ALE NUDA, tylko DOBRA ZABAWA;) Jeżeli widzę uśmiech na twarzach dzieci to uważam, że cel został osiągnięty. 

 • Absolwentka Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu
 • instruktor fitness
 • uczestnik wielu warsztatów tanecznych w Polsce
 • kurs asekuracji na sztucznej ściance wspinaczkowej
 • kurs wychowawcy kolonijnego

Zainteresowania: psychologia, fitness, taniec, outdoor

PAULINA OSTROWSKA

Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji podróżniczka lubiąca wyzwania. Praca z dziećmi to ciągła przygoda. FRAJDĘ w niej dają mi wymiana energii i uśmiechów każdego dnia. Radość dzieci to moja misja. Staram się ją spełniać z moją całą minionkową mocą!

 • animator kultury
 • kurs wychowawcy kolonijnego
 • kurs asekuracji na sztucznej ściance wspinaczkowej

 

Zainteresowania: sport, muzyka, teatr, sztuka

DOROTA POŹNIAK

Jestem optymistką, otwartą na ludzi. Uwielbiam pracę z dziećmi, ponieważ daje mi szczęście i siłę, dzięki nim to co robię ma sens. Bardzo cieszą mnie sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, szczerość. Ważne jest dla mnie zdobywanie nowych umiejętności i nieustanny rozwój.

 • Studentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna.
 • kurs asekuracji na sztucznej ściance wspinaczkowej

DAWID IGNASIAK

 • Absolwent AWF w Poznaniu i Wrocławiu
 • Pływak
 • Ratownik
 • Nauczyciel Pływania
 • Nauczyciel jazdy na snowboardzie
 • Instruktor Nordic Walking, Jogin.
Słowo na życie ” Jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu”
A. Ostrowski

MAGDALENA KUROWSKA

Dla mnie dzień bez sportu to dzień stracony. Trenuję od kilku lat bieganie – specjalizuję się w dystansach 800m i 1500m. Nie ograniczam się jednak do jednej dyscypliny – moją wielką miłością jest też żeglarstwo, a zaczęło się to po kilku miesiącach spędzonych na najpiękniejszym żaglowcu świata, Fryderyku Chopinie. 

Od dziecka jeżdżę na spływy kajakowe, uwielbiam biwakować i mam to szczęście, że świetnie orientuję się w terenie.

Moim celem jest przekazanie wszystkiego co mogę dzieciom i pomoc w odnalezieniu tego, co będzie przynosić im radość, a może nawet w odkryciu pasji. 

 Formalnie:

 • Studiuję obecnie psychologię w Poznaniu na UAM
 • Kurs wychowawcy kolonijnego
 • Kurs asekuracji na sztucznej ścianie
 • Patent jachtowego sternika morskiego
 • Kurs Animacji Czasu Wolnego w Pracy Pedagoga (org. przez 4seasons)

MAJA MARCINKOWSKA

Zdaniem dzieci: „Pani Maja jest miła, fajna i duża”, „Pani Maja jest ostrożna”, „Pani Maja jest blondynką, ubiera się fajnie i jest kreatywna”, ” Pani Maja zawsze nam pomaga”.

Moim zdaniem: Mieszkam w Warszawie, pochodzę ze Szczecina. Studiuje pedagogikę. Za cel stawiam sobie wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i wywoływanie uśmiechu na ich twarzach:) W wolnym czasie czytam książki Moniki Szwai, oglądam filmy z Johnym Deppem, ćwiczę joge i uwielbiam ZUMBA.

 • Studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej- kierunek Pedagogika ogólna specjalność wychowanie przedszkolne z edukacja wczesnoszkolną
 • kurs asekuracji na sztucznej ścianie wspinaczkowej
 • szkolenie z pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej defirbylacji.

KRZYSZTOF ŁUKAWSKI-Cytując Codiego Mavericka: „Surfuję, odkąd pamiętam; nie wiem, czy był w moim życiu okres, żebym nie surfował”. Sporty wodne to moja pasja. W wodzie czuję się jak ryba, stąd też pomysł na wstąpienie do WOPRu. Dzięki temu mogę nieść pomoc potrzebującym podczas zabawy na wodzie.

 Kwalifikacje:

 • patent III stopnia PSW
 • patent asekuracji wspinaczkowej
 • patent operatora AED
 • stopień młodszego ratownika WOPR
 • kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy
 • sternik motorowodny

 

KATARZYNA SOBIAK

Jestem osobą bardzo pozytywnie nastawioną do świata i ludzi. Szczera, wesoła i kontaktowa. Na co dzień jestem księgową, a w weekendy i wszystkich wolnych chwilach spełniam się jako instruktor jeździectwa. Ze spokojem, zrozumieniem i cierpliwością uczę dzieci i dorosłych obcowania z końmi. 

 • Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna
 • Technik hodowca koni
 • Sędzia jeździecki w dyscyplinie B3
 • Powożenie w stopniu zaawansowanym
 • Praktyki na torze wyścigowym we Francji

 Zainteresowania

Jeździectwo i wszystko, co z końmi związane. Najbardziej fascynują mnie skoki, powożenie i wszechstronny konkurs konia wierzchowego (wkkw). Ulubioną rasą są konie arabskie i fryzyjskie.