Rozwój. Edukacja. Outdoor.

„Edukacja nieformalna w kształceniu formalnym”


W dniach 7-10 listopada 2013 w Czarnocinie nad Zalewem Szczecińskim, w Szkole Aktywnego Wypoczynku FRAJDA odbyło się pierwsze spotkanie projektu

 

„Non Formal and Formal Partnership in Adult Education”.

Projekt ten, realizowany przez Centrum Edukacji Nieformalnej- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka w partnerstwie z organizacjami z Rumunii, Grecji oraz Łotwy ma na celu poznanie metod edukacji nieformalnej, które, wykorzystywane w formalnym kształceniu dorosłych, będą pomocne w osiąganiu zaplanowanych celów kształcenia. Projekt został dofinansowany przez Program Grundtvig, Projekty Partnerskie Grundtviga.

 

Co się działo w Czarnocinie?

Podczas pierwszego spotkania Projektu, w dniach 7-10.11.2013 przeprowadzono łącznie ponad 16 godzin zajęć dotyczących formalnych aspektów projektu i jego realizacji, a także zadań integracyjnych oraz budujących grupę projektową. W projekcie wzięło udział 6 osób z krajów partnerskich oraz 14 osób z Polski. Głównym celem spotkania było stworzenie możliwości wspólnego zrozumienia partnerów w zakresie realizacji zadań projektu i obowiązków partnerów, a także zwiększenie wydajności pracowników biorących udział w projekcie, nauka działania w zespole. Wszystkie zamierzone cele spotkania zostały osiągnięte. Uczestnicy projektu poznali się wzajemnie, nawiązali znajomości pozytywnie rokujące dla działań przyszłościowych. Kontakt między partnerami przebiegał w sposób płynny, bezproblemowy. Uczestnicy byli zadowoleni ze spotkania, oceniając organizację, materiały oraz wiedzę wyniesioną ze spotkania na najwyższe noty. Przyszła współpraca zapowiada się wiec niezwykle obiecująco. Następne spotkanie szkoleniowe już w marcu 2014, w Rumunii.

 

O co chodzi?

Projekt ten został napisany, aby wypracować system wprowadzania metod edukacji nieformalnej do formalnego systemu kształcenia. Metody edukacji nieformalnej, stosowane w odpowiedni sposób, dają niesamowite rezultaty stwarzają nowe, bogate w doświadczenia, sytuacje edukacyjne.

W projekcie „Non Formal and Formal Partnership in Adult Education” każda organizacja zajmująca się kształceniem nieformalnym stworzy parę z partnerem zajmującym się edukacją formalną i wspólnie nauczą się, wypracują, dostosują do potrzeb kraju, przeprowadzą oraz podsumują cykl edukacyjny, które ich zdaniem najlepiej sprawdzi się na określonym terenie.

Głównym partnerem Centrum Edukacji Nieformalnejjest Uniwersytet Szczeciński, którego przedstawiciele, po spotkaniu początkowym, wyrazili chęć wzięcia udziału w szkoleniach: w Rumunii, Grecji, na Łotwie i w Polsce, bazujących na kształceniu nieformalnym. Będzie to niesamowite doświadczenie dla obu stron- ponieważ na takim poziomie, w taki sposób, nikt jeszcze w Polsce nie współpracował.

Po co?

W dobie przemian, ogromnej różnorodności rynkowej, zapotrzebowania na kreatywnego pracownika i oryginalne rozwiązania- wiedza szkolna to nie wszystko. System kształcenia może dać nam więcej niż dotychczas. Wiedzę możemy przekazywać w sposób bardziej przystępny, możemy stwarzać sytuację do doświadczania, nauki, myślenia kreatywnego. Możemy rozwijać się szybciej, w sposób bardziej świadomy. Roli edukacji nieformalnej nie sposób nie zauważyć- trzeba nauczyć się więc, jak ją stosować!

 

  

 

Jak aplikować?

Proces rekrutacji rozpocznie się 16.12.2013 i potrwa do 26.01.2014.

Wyniki selekcji zostaną ogłoszone do końca stycznia 2014.

Prosimy o przesłanie CV, wraz z listem motywacyjnym uzasadniającym chęć udziału w projekcie na adres:
centrum.nfe@gmail.com

 

„Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.”

KONKURSPLASTYCZNY

„JESIENNIE”

 


Sołectwo Czarnocin wraz z Centrum Edukacji Nieformalnej zorganizowało dla mieszkańców Kopic i Czarnocina konkurs plastyczny pt.: „Jesiennie”.

Prace wykonane dowolną techniką można było składać do 15.11. 23.11 w świetlicy wiejskiej w Czarnocinie – tam też odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Uczestnicy otrzymali nagrody „słodkościowe” i rzeczowe. Wszystkim bardzo dziękujemy, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


NonFormalandFormalPartnershipinAdultEducation

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczynamy działania w projekcie „Non Formal and Formal Partnership in Adult Education”, realizowanemu dzięki wsparciu Programu Grundtvig, akcja: Projekty Partnerskie Grundtviga.

Wraz z organizacjami partnerskimi: ARCS- Rumunia, Secondary School No.2 Malta-Łotwa, LAOGRAFIKI ARCHEOLOGIKI ETERIA ELASSONAS- Grecja, Centrum Edukacji Nieformalnej- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka Polska będzie prowadziło działania dotyczące zastosowania metod edukacji nieformalnej w formalnym kształceniu dorosłych.

 

Projekt, trwający od września 2013 roku do lutego 2015, ma na celu poprawę jakości stanu edukacji formalnej na podstawie analizy porównawczej z edukacją nieformalną. Projekt ma na celu połączyć w pary organizacje z każdego kraju partnerskiego (jedną bazującą na zasadach formalnej edukacji i drugą, działającą na obszarze edukacji nieformalnej), każda organizacja wydeleguje nauczycieli, wykładowców, pracowników edukacyjnych lub trenerów do wspólnej pracy, w celu stworzenia dwudniowego planu szkolenia na temat wykorzystywania metod i technik edukacji nieformalnej w procesie kształcenia edukacji formalnej.

 

Pierwsze spotkanie: Project Start Meeting, odbędzie się w terminie 7-10.11.2013 w Czarnocinie.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach w projekcie.

 

Z gorącym, nieformalnym pozdrowieniem.

Zespół Centrum NFE

 

Halloweendladzieci

 

Przebierańce, hulańce  miały miejsce 30 października w świetlicy wiejskiej w Czarnocinie, a wszystko to za sprawą mieszkańców sołectwa  oraz instruktorów z  Centrum Edukacji Nieformalnej. Ci pierwsi zadbali z zastawę słodkościowego stołu, drudzy o organizację konkursów, wspólnych tańców i  takim to sposobem dzieciom zafundowano wspaniałą zabawę „Halloweenową”. Czas spędzony  na wspólnych   zabawach, malowaniu dyni i wielu innych atrakcjach ze słodkimi nagrodami upłynął dzieciom bardzo przyjemnie i chyba zbyt szybko. Wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy serdecznie dziękujemy.


OtwarteWarsztatyTaneczneedycjajesienna

 


SzkoleniaAnimacyjno-Pedagogiczne

Circo’NaturalRelacja
Obóz 14.07-23.07.2013

Piesze wędrówki, spanie w namiotach, ogniska, warsztaty… i mnóstwo świetnej zabawy! Tak w skrócie można podsumować dziewięciodniowy obóz, w którym uczestniczyło 65 osób, w tym sześć osób z Polski. To my- pięciu wspaniałych: Gosia, Ola, Karolina, Sara i Błażej wraz z liderem- Martą- wyjechaliśmy na obóz outdoorowy, podczas którego uczyliśmy się, bawiliśmy oraz doświadczaliśmy nowych rzeczy w międzynarodowym gronie. Niezwykłym doświadczeniem było obserwowanie, jak z początku nieśmiali, zawstydzeni koniecznością komunikacji w języku angielskim, wśród młodzieży z całej Europy- podczas dziewięciu dni zajęć w terenie- zmieniają się w otwartych, kontaktowych, chętnych do współpracy młodych ludzi.

Zacznijmy jednak od początku- po długiej podróży ze Szczecina, przez Berlin, Brukselę, Mariembourg oraz długiej wędrówce do Olloy-sur-Viroin dostaliśmy pierwsze poważne zadanie- rozstawienie obozu. Trudna sprawa dla mieszanki narodowościowej, onieśmielonych nowym towarzystwem młodych ludzi- aczkolwiek od samego początku poradzili sobie świetnie! Obóz rozstawiliśmy w dwie godziny, zasługując tym samym na pyszny obiad w plenerze. Zaczęły się pierwsze rozmowy, poznawanie imion, pierwsze kontakty i nieśmiałe uśmiechy. Nie czekaliśmy jednak długo na pierwsze integracyjne gry i wspólnie śpiewane piosenki! Młodzież genialnie wyczuła atmosferę projektu, przez co już trzeciego dnia stworzyliśmy wesołą, międzynarodową zgraną grupę.

Głównym założeniem Projektu „CIRCO’Natural” było połączenie metod edukacji nieformalnej, z edukacją typu outdoor oraz podstawami akrobacji cyrkowych. Połączenie tych, jakże ciekawych metod, dało wspaniałe rezultaty. Dodatkowo, usytuowanie miejsca obozowiska, na pięknej polanie, wśród gór, rzek, jaskiń i skałek podniosło atrakcyjność działań. Podczas ośmiu pełnych dni bawiliśmy się w trzech grupach, robiliśmy ćwiczenia na zaufanie, poprawialiśmy naszą komunikację, bawiliśmy się w łamigłówki językowe. Dodatkowo uczestniczyliśmy w zajęciach linowych, wspinaliśmy się na piękne, naturalne skały, przeprawialiśmy się przez rzekę, przygotowywaliśmy pokazy państw. Poznaliśmy również podstawy akrobatyki oraz wariacji na trapezach. Robiliśmy piramidy, żonglowaliśmy, kręciliśmy talerzami i diabolo. Do tego codzienne gitarogranie przy ognisku i rozmowy do późnej nocy. Cała ekipa wróciła do domów w świetnych nastrojach!

Wszystkie cele, założone podczas wizyty planującej, w maju 2013, zostały osiągnięte. Do Polski wróciliśmy zmęczeni, aczkolwiek niezwykle zadowoleni. Wszyscy uczestnicy projektu wyrazili chęć uczestnictwa w następnych tego typu akcjach, co jest najlepszym dowodem na wielki sukces projektu! Czekamy na więcej tego typu projektów!

 

    

 

Circo’Natural


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Centrum Edukacji Nieformalnej- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka otrzymało dotację na projekt finansowany przez program Młodzież w Działaniu, realizowany w partnerstwie z Belgią, Portugalią, Hiszpanią, Anglią, Turcją, Austrią, Irlandią oraz Niemcami.

 

Pomysł projektu CIRCO’NATURAL narodził się podczas seminarium kontaktowego w Norwegii, w Langvassheimen, w którym uczestniczyła Marta Jońca, członek naszego Stowarzyszenia. Dzięki dobrej komunikacji oraz nawiązanym na seminarium znajomościom, pomysł ewaluował. Został wysłany do Narodowej Agencji w Belgii w terminie 1.02.2013 roku, a dnia 15.04.2013 otrzymaliśmy radosną nowinę o akceptacji projektu przez Belgijska Agencję.

Więcej informacji na stronie http://www.stepnica.org/centrum_nfe/

 

RegatyWindsurfingoweoPucharWójtaGminyStepnica2013

 

 

VIIPrzeglądTańcawStepnicy2013

 

 

OtwarteWarsztatyTaneczne2013

    

 

12-14.04.2013 w Szkole Podstawowej w Stepnicy odbyły się już po raz piąty Otwarte Warsztaty Taneczne. To było niesamowite wydarzenie! Pierwszego dnia  miały miejsce bardzo ciekawe a zarazem bardzo  trudne zajęcia z modal undergroundu,  prowadzone przez światowej sławy tancerza i choreografa Thierrego Verger!….

 

więcej na http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1395/1052/otwarte_warsztaty_taneczne.htm

    

 

 

OtwarteWarsztatyTaneczne2013

 

więcej informacji na: stronie

 

!!!Zniżki dla grup na warsztat z Thierrym Verger !!!!

 

IVZAWODYAEROBIKOWE

 

    

 

Dnia 16.03.2013 w Szkole Podstawowe w Stepnicy odbyły się IV Zawody Aerobikowe. Impreza zorganizowana była przez Stowarzyszenie Centrum Edukacji Nieformalnej, Gimnazjum Dywizjonu 303 oraz Gminny Ośrodek Kultury i mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu z Gminy w Stepnicy.

 

W imprezie uczestniczyło prawie 100 uczestników (15 zespołów)… więcej informacji http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1396/1052/iv_zawody_aerobikowe.htm

 

 

 

 

WizażdlaKobiet


    

 

Dobiegły końca „Zajęcia ze sztuki wizażu dla kobiet”, które miały miejsce w świetlicy wiejskiej w Czarnocinie, a odbyły się dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER działania 4.31 . Pierwszego dnia Panie dowiedziały sie…

więcej informacji nahttp://www.stepnica.org/centrum_nfe/1393/1052/zajecia_z_wizazu_dla_kobiet.htm

 

OtwarteWarsztatyTaneczne2013

zThierrymVerger

ZAPRASZAMY!!!!


Więcej informacji na http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1391/1052/thierry_verger-_warsztaty_taneczne_.htm

 

 

ZajęciazwizażudlakobietStowarzyszenie Centrum Edukacji Nieformalnej zaprasza mieszkańców Czarnocina i okolic do wzięcia udziału w zadaniu „Zajęcia ze sztuki wizażu dla kobiet”. Warsztaty, podczas których będzie można poznać typy urody i cery, dowiedzieć się jak odpowiednio dobierać makijaż, a przede wszystkim nauczyć się jak go wykonać ( zarówno dzienny jak i wieczorowy) odbędą się…

Więcej informacji http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1393/1052/zajecia_z_wizazu_dla_kobiet.htm

Działanie edukacyjne dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 

Małecudaznaszychrąk


    
W dniach 01.02-03.02 w Świetlicy wiejskiej w Czarnocinie realizowane było działanie pod nazwą „Małe cuda z naszych rąk” zorganizowane przez Centrum Edukacji Nieformalnej Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka. W trakcie 12 godzin mieszkańcy Czarnocina mięli możliwość wraz z Panią Marta pracować nad niesamowitymi rzeczami.

Więcej informacji na http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1392/1052/male_cuda_z_naszych_rak.htm

 

Działanie edukacyjne dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

 

    

 

 

OtwarteWarsztatyTaneczne

edycjajesienna

 

    

 

 

20.10.2012 w Stepnicy w Szkole Podstawowej odbyły się kolejne już warsztaty taneczne organizowane przez Centrum Edukacji Nieformalnej w Partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury finansowane przez Urząd Gminy w Stepnicy.

W imprezie wzięło udział łącznie ponad 30 osób z terenu Gminy Stepnica ale i nie tylko. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach z BBoingu prowadzonego przez Grzegorza Sokulskiego i Michała Grzankę. Zumbie prowadzonej przez Zumba Sis ze Szczecina i modern Jazzie prowadzonym Przez Elżbietę Czwartos. Zajęcia rozpoczęły sie już o godzinie 14:00 a sale opuściliśmy przed 20:00. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i dziękujemy ze byliście z nami i tym razem.

 

   

 

OTWARTEWARSZTATYTANECZNE edycjajesienna


Zapraszamy wszystkich mających ochotę na taneczną zabawę!

Już 20.10 (sobota) w Stepnicy w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Stepnicy odbędą się bezpłatne Warsztaty Taneczne!!!!

 

godziny:

14:00 BBoying

16:00- ZUMBA

17:45- Modern Jazz

Warsztaty Organizowane Dzięki Wsparciu Urzędu Gminy W Stepnicy

 

 

 

 

WIATRWŻAGLE–UŚMIECHNABUZIE

 

    

 

 

Dobiegł końca projekt windsurfingowy „Wiatr w żagle, uśmiech na buzie”, realizowany przez Centrum Edukacji Nieformalnej- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka przy wsparciu Urzędu Gminy Stepnica. Projekt zakładał realizację 16godzin szkolenia windsurfingowego dla młodzieży w wieku 12-18 lat z trudną sytuacją życiową, zamieszkujących gminę Stepnica. Szkolenie windsurfingowe przeprowadzili instruktorzy firmy Energysports.

Więcej informacji na stronie: http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1363/1052/wiatr_w_zagle-_usmiech_na_buzie.htm

 

    

 

 

 

MARATONAEROBIKOWY


    

 

 

24.06.2012 odbył się Maraton Aerobikowy. Ze względu na warunki atmosferyczne został przeniesiony do Szkoły Podstawowej w Stepnicy. W Maratonie wzięła udział niewielka liczba uczestników. Troje z nich (Aleksandra Łyczko, Dawid Zieliński i Maciek Frankowski) wytrwało do końca zajmując I miejsce i zostali nagrodzeni medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, jedna osoba ( Anna Kiedos) zajęła miejsce II i otrzymała medal, puchar i nagrodę rzeczową. Pomimo małej frekwencji impreza bardzo się udała. Więcej informacji już niebawem na stronie Centrum Edukacji Nieformalnejhttp://www.stepnica.org/centrum_nfe/.

 

 

    

 

 

 

 

Zapraszamy mieszkańców Gminy Stepnica 24.06.2012 (niedziela) na amfiteatrze (dzika plaża) na 5 godzinny Maraton Aerobikowy. Zabawa zaczyna się o godzinie 11:45!!!

 

W trakcie maratonu będzie można uczestniczyć w zajęciach:

12:00 Funky Aerobik- taneczna forma zajęć

13:00 TBC- zajęcia ogólnowzmacjaniące, wytrzymałościowe o dużej intensywności

14:00 Afro Aerobik- taneczna forma zajęć +

ustanawianie rekordu Gminy Stepnica w ilości uczestników zajęć!

15:00 Body Ball- zajęcia wzmacniające na dużych piłkach

16:00 Atak na Brzuch + ćwiczenia rozciągające i uspokajające

17:15 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najwytrwalszych

Osoby które będą brały udział w maratonie musza zgłosić się do organizatorów!

Organizatorem jest Centrum Edukacji Nieformalnej Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy. Maraton odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy w Stepnicy

 

ZAKOŃCZENIEPROJEKTU„KURSYISZKOLENIA2012″

20.06.2012 uczestnicy projektu odebrali zaświadczenia o ukończeniu kursów. Dokumenty wręczyła Pani Skarbnik Gminy Stepnica. Wszystkim Gratulujemy!

WARSZTATYBĘBNIARSKO-CYRKOWE

    

 

W dniach 07.06-10.06 odbyły się Warsztaty Bębniarsko- Cyrkowe „Robimy Cyrk 2012″. W warsztatach brała udział młodzież z Gminy Stepnica.

Podczas tych czterech aktywnych dni uczestnicy mięli okazje nauczyć się wielu nowych rzeczy, sprawdzić siebie i doskonalić umiejętności które już nabyli. Na zakończenie projektu odbył się pokaz końcowy.

Warsztaty Odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Stepnicy.

więcej informacji na stronie http://www.stepnica.org/centrum_nfe/

 

    

 

SENIORZMIENIASIĘZORANGE


    

 

W miniony weekend (25.05-27.05) miał miejsce projekt „Senior zmienia się z Orange”, zrealizowany przez Centrum Edukacji Nieformalnej- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka przy wsparciu Fundacji Orange.

Projekt odbył się w spokojnym, zacisznym Czarnocinie- miejscu, gdzie kończy się cywilizacja, a zaczyna natura. To właśnie w Czarnocinie, w Szkole Aktywnego Wypoczynku FRAJDA odbywały się zajęcia dla Seniorów, osób powyżej 50 roku życia, na co dzień zamieszkujących gminę Stepnica. Już w piątek przyjechała do nas wesoła grupa uczestników projektu. Weekend zaczęliśmy od zrobienia wspólnej, kolorowej flagi, która przez cały weekend powiewała na maszcie.

Więcej informacji na http://www.stepnica.org/centrum_nfe/

 

 

 

    

 

 

WARSZTATYBĘBNIARSKO-CYRKOWE


Wszystkich chętnych w wieku 13-18 lat zapraszamy na bezpłatne warsztaty bębniarsko- cyrkowe „Robimy cyrk” dla mieszkańców Gminy Stepnica!!!

Warsztaty odbędą się w terminie 07.06-10.06.2012 w Stepnicy.!

 

Podczas warsztatów będzie można się nauczyć między innymi chodzenia na szczudłach, po linie, żonglerki, zabawy bańkami, a także wziąć udział w zajęciach bębniarskich z wykorzystaniem materiałów niekonwencjonalnych!:)

 

Organizatorem jest Centrum Edukacji Nieformalnej w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

 

Warsztaty są finansowane przez Urząd Gminy w Stepnicy.

 

Zgłoszenia u Pani Irminy Łachacz lub centrum.nfe@gmail.com

 

 

VIPRZEGLĄDTAŃCAWSTEPNICY


    

 

19.05.2012 odbył się VI Przegląd Tańca w Stepnicy.

W Przeglądzie wzięło udział 11 zespołów z Gminy Stepnica. Uczestnicy współzawodniczyli między sobą w czterech kategoriach: 6-9lat, 10-13lat, 14-16 lat, powyżej 16 lat. Łącznie ponad 80 zawodników.

więcej informacji na: http://www.stepnica.org/centrum_nfe/1364/1052/vi_przeglad_tanca.htm

 

 

    

 

 

KURSNAKIEROWNIKAWYCIECZEKSZKOLNYCH

 

    

 

18.05.2012 odbył się kurs na Kierowników Wycieczek Szkolnych, finansowany przez Urząd Gminy w Stepnicy organizowany przez Centrum Edukacji Nieformalnej w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy. Uczestniczyło w nim 13 osób z Gminy Stepnica. kurs prowadzony był przez szkoleniowca z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Top- Art w Szczecinie.

 

 

  

 

 

 

WIATRWŻAGLE-UŚMIECHNABUZIE

„Wiatr w żagle- uśmiech na buzie”- to projekt adresowany do mieszkańców Gminy Stepnica w wieku 12-18 lat znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Kilkunastogodzinne szkolenie windsurfingowe dla młodzieży odbędzie się w Ośrodku FRAJDA w Czarnocinie już w czerwcu. Szkolenie obejmuje zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczna i instruktorską.

Projekt finansowany jest przez Urząd Gminy Stepnica. Organizatorem jest Centrum Edukacji Nieformalnej przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stepnicy.

Rekrutacja rusza 18.05.2012 u Irminy Łachacz lub pod numerem telefonu 508228076.

Zapraszamy!!!!!

 


 

 

„Senior zmienia się z Orange” to trzydniowe, wyjazdowe warsztaty, mające na celu pokazanie ciekawych metod spędzania wolnego czasu, mobilizację do działania oraz podążanie za nowymi technologiami w celu połączenia aktywności poza domem i bycia w stałym kontakcie z bliskimi.

Kiedy: 25-27.05.2012

Gdzie: SAW FRAJDA w Czarnocinie

Dla kogo: dla osób powyżej 50 roku życia

Podczas projektu, uczestnicy wezmą udział między innymi w:

- przejażdżce wozem konnym

- wycieczce kajakowej

- rejsie zabytkową łodzią po Zalewie Szczecińskim

- Balu Pirata

- zajęciach tanecznych, łowieniu ryb- dla chętnych

- ognisku, dancingu, wieczorach z kominkiem i herbatą

- prezentacji modeli telefonów.

 

Wszystkie zajęcia programowe będą prowadzone przez doświadczonych instruktorów, zajęcia będą dostosowane do stanu zdrowia uczestników. Wszyscy uczestnicy będą ubezpieczeni na czas trwania projektu.

 

REKRUTACJA STARTUJE 7.05.2012r


ZGŁOSZEŃ MOŻNA DOKONYWAĆ POD NUMEREM TELEFONU:  508 228 076. ZG