Rozwój. Edukacja. Outdoor.
 
 

WIATR I WODA

Nadajemy alfabetem Morse'a

(11-13 lat)

TERMINY:
II TURNUS 07.07- 19.07.2024 
/niedziela kolacja- piątek obiad/
III TURNUS 21.07- 02.08.2024
/niedziela kolacja- piątek obiad/

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Wiatr i Woda w pigułce

Dla kogo?

Dla Dzieci w wieku 11-13 lat.

Oferta skierowana do wszystkich aktywnych, lubiących wodę dzieci zainteresowanych sportami wodnymi.

Nasi instruktorzy dadzą uczestnikom możliwość  poznania obu sportów i spróbowania swoich sił w sportach wodnych. Po dwutygodniowym turnusie dzieci będą miały poczucie zdobycia nowych umiejętności i przygody, a w przyszłości chętnie  kontynuowały sporty wodne. Zajęcia specjalistyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów windsurfingu oraz żeglarzy, dla których praca jest pasją i wiąże się z zamiłowaniem do wody oraz pracą z młodzieżą.

Deska: posiadamy szeroki wybór desek i pędników o powierzchni od 1,5 m² do 7,5m². Sprzęt jest dobierany do warunków wietrznych, etapów szkolenia i warunków fizycznych uczestników.  

Zapewniamy komplet pozwalający na swobodną i bezpieczną naukę: deska, pędnik, trapez, pianka docieplająca, kamizelka asekuracyjna. Obuwie do pływania lub tenisówki z gumową podeszwą we własnym zakresie

Żagle: do dyspozycji uczestników są jednoosobowe łódki typu OPTYMIST oraz siedmiometrowe dwumasztowe łodzie żaglowe typu SZÓSTKI. Zajęcia w naszej żeglarskiej akademii są doskonałym wstępem do dalszej żeglarskiej przygody. Program uzupełniony jest niezbędną teorią potrzebną do żeglowania. Zapewniamy podręczniki o tematyce żeglarskiej i salkę żeglarską. Aby zapewnić efektywny system nauki, prowadzimy monitorowanie zajęć w celu omówienia i korygowania błędów.


Zajęcia specjalistyczne odbywają się z instruktorem 2x dziennie – w zależności od warunków pogodowych. Zajęcia w grupie maksymalnie 8- osobowej.

W programie

Hasło przewodnie tego turnusu to nadawanie alfabetem morse’a , który był wykorzystywany głównie przez statki do komunikacji na odległość. Umożliwiał przekazywanie informacji na wiele sposobów – m.in. przez telegraf, znaki świetlne czy dźwiękowe. Dziś kodowanie wiadomości możemy wykorzystać np. w przekazywaniu tajnej informacji.

Zajęcia programowe z instruktorem odbywają się 2x dziennie po 1,5h.

Cele obozu:

-efektywne i bezpieczne nauczanie żeglowania na desce windsurfingowej i łódkach typu Optymist, na SUPie oraz w kajaku,

- uzyskanie umiejętności i wiedzy żeglarskiej,

- wzbudzenie pasji do aktywnych form spędzenia wolnego czasu,

- kształtowanie umiejętności miękkich tj:  samodzielność i odpowiedzialność, odwaga,,

- zdolność podejmowania decyzji,

- szacunek dla przyrody,

- gotowość pomocy słabszym,

- współpraca.

UWAGA!!! Każdy uczestnik musi posiadać umiejętności pływania w stopniu bardzo dobrym

Program dostosowany jest do stopnia zaawansowania uczestników: zasady bezpieczeństwa na wodzie, budowa sprzętu i nauka taklowania, teoria i technika żeglowania, sterowanie-ostrzenie i odpadanie, żeglowanie kursami – bajdewind, półwiatr, baksztag, fordewind, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem, stawianie bandery i wybijanie szklanek, wiązanie podstawowych węzłów żeglarskich, poznanie kilku szant morskich,, poznanie i nadawanie sygnału  SOS, wprowadzenie w tajniki żeglarskiego języka, rysowanie i orientowanie róży wiatrów, rejs żaglówką oraz noc pod namiotami – w zależności od warunków, pogodowych, nauka alfabetu Morse’a. 

Kadra

Opiekę nad grupą sprawuje kadra pedagogiczna posiadająca praktykę pedagogiczną, zarówno szkolną, przedszkolną jaki i  warsztatową. Kadra Frajdy to osoby o wykształceniu pedagogicznym, w większości nauczyciele w-fu lub studenci ostatnich lat AWF-u czy turystyki i rekreacji.
Co roku prowadzimy dodatkowe szkolenia dla nowych pracowniku uwzględniające specyfikę miejsca i charakter pracy, a także doskonalące metody pracy z dziećmi i młodzieżą. 
Kadra Frajdy to ludzie z PASJĄ.
Nasz zespół składa się z przeróżnych osobowości, które podczas szkoleń, spotkań, jak również prywatnych wyjazdów rekreacyjnych zgrywały się przez ostatnie lata. To ludzie z pasją tworzenia i przekazywania tej pasji młodym Frajdowiczom. Każdy turnus to inna historia, którą łączą wspólne działania, zabawa, śmiech, wakacje i zwariowane pomysły. Każdego dnia wychowawcy wspinają się na wyżyny kreatywności, o których Wy- Rodzice słuchacie później długimi tygodniami. Baśniogry, zajęcia outdoorowe, niskie parki linowe, windsurfing, taniec, fotografia, wyprawy rowerowe, kajakowe, podchody, rajdy terenowe i wiele, wiele innych.
Jednego możecie być pewni- z naszymi wychowawcami Wasze dzieci nie będą się nudzić!

Zajęcia poprowadzą:

Ireneusz Spychalski

Jachtowy sternik morski z uprawnieniami SRC,

motorowodny sternik morski, absolwent elektroniki i telekomunikacji na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej.

Krzysztof Iwanów

Proin quis

Integer ac vehicula eros, sed dictum sapien. Donec dignissim porttitor ante, sit amet placerat dui. Donec mollis vel arcu et efficitur.

prev next

Zakwaterowanie

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie- budynek murowany o standardzie turystycznym, z wieloosobowymi pokojami, własną stołówką, dużą świetlicą z kominkiem, salami warsztatowymi: lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, oraz wielkim sercem i atmosferą domową.

Budynek oddalony o 200m od płytkich wód Zalewu Szczecińskiego, z własną plażą, jedyne 70 km od Szczecina.

Cena obejmuje:
  • Wyżywienie 4xdziennie
  • Profesjonalną opiekę pedagogiczną
  • Opiekę medyczną 24h
  • Ubezpieczenie uczestnika
  • Zakwaterowanie w standardzie turystycznym
  • Pamiątkowe zdjęcia
TERMINY:
II TURNUS 07.07- 19.07.2024 /niedziela kolacja- piątek obiad/ CENA 3920zł
III TURNUS 21.07- 02.08.2024 
/niedziela kolacja- piątek obiad/ CENA 3920zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2024

Skontaktuj się z nami

Dojazd własny

Turnusy rozpoczynamy kolacją w dniu przyjazdu, kończymy po obiedzie w dniu wyjazdu.

GODZINY PRZYJAZDU  ZOSTANĄ DO PAŃSTWA PRZESŁANE SMSem ORAZ MAILOWO PRZED ROZPOCZĘCIEM TURNUSU. 

Informacje techniczne

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne.

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą kieszonkowego. 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze, chipsy, żelki itp. 

Odwiedziny na kolonii

Zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii- odwiedziny nie są zalecane.

Jeśli będzie konieczna wizyta Rodzica- sami o nią poprosimy :)