Rozwój. Edukacja. Outdoor.
 
 

WIATR I WODA

Nadajemy alfabetem Morse'a

(11-13 lat)

TERMINY:
II TURNUS 07.07- 19.07.2024 
/niedziela kolacja- piątek obiad/
III TURNUS 21.07- 02.08.2024
/niedziela kolacja- piątek obiad/

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Wiatr i Woda w pigułce

Dla kogo?

Dla Dzieci w wieku 11-13 lat.

Oferta skierowana do wszystkich aktywnych, lubiących wodę dzieci zainteresowanych sportami wodnymi.

Nasi instruktorzy dadzą uczestnikom możliwość  poznania obu sportów i spróbowania swoich sił w sportach wodnych. Po dwutygodniowym turnusie dzieci będą miały poczucie zdobycia nowych umiejętności i przygody, a w przyszłości chętnie  kontynuowały sporty wodne. Zajęcia specjalistyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów windsurfingu oraz żeglarzy, dla których praca jest pasją i wiąże się z zamiłowaniem do wody oraz pracą z młodzieżą.

Deska: posiadamy szeroki wybór desek i pędników o powierzchni od 1,5 m² do 7,5m². Sprzęt jest dobierany do warunków wietrznych, etapów szkolenia i warunków fizycznych uczestników.  

Zapewniamy komplet pozwalający na swobodną i bezpieczną naukę: deska, pędnik, trapez, pianka docieplająca, kamizelka asekuracyjna. Obuwie do pływania lub tenisówki z gumową podeszwą we własnym zakresie

Żagle: do dyspozycji uczestników są jednoosobowe łódki typu OPTYMIST oraz siedmiometrowe dwumasztowe łodzie żaglowe typu SZÓSTKI. Zajęcia w naszej żeglarskiej akademii są doskonałym wstępem do dalszej żeglarskiej przygody. Program uzupełniony jest niezbędną teorią potrzebną do żeglowania. Zapewniamy podręczniki o tematyce żeglarskiej i salkę żeglarską. Aby zapewnić efektywny system nauki, prowadzimy monitorowanie zajęć w celu omówienia i korygowania błędów.


Zajęcia specjalistyczne odbywają się z instruktorem 2x dziennie – w zależności od warunków pogodowych. Zajęcia w grupie maksymalnie 8- osobowej.

W programie

Hasło przewodnie tego turnusu to nadawanie alfabetem morse’a , który był wykorzystywany głównie przez statki do komunikacji na odległość. Umożliwiał przekazywanie informacji na wiele sposobów – m.in. przez telegraf, znaki świetlne czy dźwiękowe. Dziś kodowanie wiadomości możemy wykorzystać np. w przekazywaniu tajnej informacji.

Zajęcia programowe z instruktorem odbywają się 2x dziennie po 1,5h.

Cele obozu:

-efektywne i bezpieczne nauczanie żeglowania na desce windsurfingowej i łódkach typu Optymist, na SUPie oraz w kajaku,

- uzyskanie umiejętności i wiedzy żeglarskiej,

- wzbudzenie pasji do aktywnych form spędzenia wolnego czasu,

- kształtowanie umiejętności miękkich tj:  samodzielność i odpowiedzialność, odwaga,,

- zdolność podejmowania decyzji,

- szacunek dla przyrody,

- gotowość pomocy słabszym,

- współpraca.

UWAGA!!! Każdy uczestnik musi posiadać umiejętności pływania w stopniu bardzo dobrym

Program dostosowany jest do stopnia zaawansowania uczestników: zasady bezpieczeństwa na wodzie, budowa sprzętu i nauka taklowania, teoria i technika żeglowania, sterowanie-ostrzenie i odpadanie, żeglowanie kursami – bajdewind, półwiatr, baksztag, fordewind, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem, stawianie bandery i wybijanie szklanek, wiązanie podstawowych węzłów żeglarskich, poznanie kilku szant morskich,, poznanie i nadawanie sygnału  SOS, wprowadzenie w tajniki żeglarskiego języka, rysowanie i orientowanie róży wiatrów, rejs żaglówką oraz noc pod namiotami – w zależności od warunków, pogodowych, nauka alfabetu Morse’a. 

Kadra

Opiekę nad grupą sprawuje kadra pedagogiczna posiadająca praktykę pedagogiczną, zarówno szkolną, przedszkolną jaki i  warsztatową. Kadra Frajdy to osoby o wykształceniu pedagogicznym, w większości nauczyciele w-fu lub studenci ostatnich lat AWF-u czy turystyki i rekreacji.
Co roku prowadzimy dodatkowe szkolenia dla nowych pracowniku uwzględniające specyfikę miejsca i charakter pracy, a także doskonalące metody pracy z dziećmi i młodzieżą. 
Kadra Frajdy to ludzie z PASJĄ.
Nasz zespół składa się z przeróżnych osobowości, które podczas szkoleń, spotkań, jak również prywatnych wyjazdów rekreacyjnych zgrywały się przez ostatnie lata. To ludzie z pasją tworzenia i przekazywania tej pasji młodym Frajdowiczom. Każdy turnus to inna historia, którą łączą wspólne działania, zabawa, śmiech, wakacje i zwariowane pomysły. Każdego dnia wychowawcy wspinają się na wyżyny kreatywności, o których Wy- Rodzice słuchacie później długimi tygodniami. Baśniogry, zajęcia outdoorowe, niskie parki linowe, windsurfing, taniec, fotografia, wyprawy rowerowe, kajakowe, podchody, rajdy terenowe i wiele, wiele innych.
Jednego możecie być pewni- z naszymi wychowawcami Wasze dzieci nie będą się nudzić!

Zajęcia poprowadzą:

Ireneusz Spychalski

Jachtowy sternik morski z uprawnieniami SRC,

motorowodny sternik morski, absolwent elektroniki i telekomunikacji na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej.

Krzysztof Iwanów

Proin quis

Lubię sport który jest moją pasją, ruch na świeżym powietrzu, słońce wiatr i woda, żeglarstwo, sporty zespołowe, ale też zaczytanie się w dobrej książce nie jest mi obce. Lubię coś stworzyć nowego, naprawić coś zepsutego. Lubię żarty, kawały.

Ale moim ideałem jest…Petroniusz. Nauczyciel wychowania fizycznego.

prev next

Zakwaterowanie

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie- budynek murowany o standardzie turystycznym, z wieloosobowymi pokojami, własną stołówką, dużą świetlicą z kominkiem, salami warsztatowymi: lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, oraz wielkim sercem i atmosferą domową.

Budynek oddalony o 200m od płytkich wód Zalewu Szczecińskiego, z własną plażą, jedyne 70 km od Szczecina.

Cena obejmuje:
  • Wyżywienie 4xdziennie
  • Profesjonalną opiekę pedagogiczną
  • Opiekę medyczną 24h
  • Ubezpieczenie uczestnika
  • Zakwaterowanie w standardzie turystycznym
  • Pamiątkowe zdjęcia
TERMINY:
II TURNUS 07.07- 19.07.2024 /niedziela kolacja- piątek obiad/ CENA 3920zł
III TURNUS 21.07- 02.08.2024 
/niedziela kolacja- piątek obiad/ CENA 3920zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2024

Skontaktuj się z nami

Dojazd własny

Turnusy rozpoczynamy kolacją w dniu przyjazdu, kończymy po obiedzie w dniu wyjazdu.

GODZINY PRZYJAZDU  ZOSTANĄ DO PAŃSTWA PRZESŁANE SMSem ORAZ MAILOWO PRZED ROZPOCZĘCIEM TURNUSU. 

Informacje techniczne

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne.

Dzieci mogą mieć ze sobą kieszonkowe, które będą przechowywane u wychowawcy.

We Frajdzie będzie otwarty sklepik z lodami i drobnymi słodyczami.

Zdrowe przekąski (owsianka, owoce) będą dostępne cały czas,

Odwiedziny na kolonii

Zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii- odwiedziny nie są zalecane.

Jeśli będzie konieczna wizyta Rodzica- sami o nią poprosimy :)