Rozwój. Edukacja. Outdoor.

MINI FRAJDZIK (6 lat)

TERMINY:
IB TURNUS 03.07-08.07.2022 (niedziela-piątek) CENA 1560 zł 

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Dla Dzieci w wieku 6 lat.

Grupa maksymalnie 10-osobowa.

W czasie tygodniowego pobytu maksymalnie wykorzystamy otaczającą nas przyrodę i ekologicznie czyste powietrze.

Ośrodek Frajda posiada doskonałe warunki do wypoczynku dla dzieci w różnym wieku, a w szczególności dla najmłodszych. Las, płytka woda, przestrzeń i otaczająca nas przyroda stwarzają doskonałe możliwości spędzenia wakacji w sposób aktywny, żywiołowy i ciekawy.

Mamy nadzieję, że zgodzicie się Państwo z nami, że w czasie wakacyjnym szkoda trzymać dziecko w mieście. Czy 6 letni maluch może wyjechać na wakacje bez rodziców? Wszystko zależy od charakteru dziecka i jego rozwoju emocjonalnego. Jeśli Państwa dziecko ma już doświadczenie związane z rozłąką z rodzicami i wiecie jak reaguje gdy nie ma najbliższych mu osób w pobliżu proponujemy bezpieczne i ciekawe zajęcia dla dzieci w maksymalnie 10 osobowej grupie.

Grupę poprowadzi :

Marta Król – nauczycielka przedszkola z wieloletnim doświadczeniem, edukatorka i animatorka przyrody, autorka innowacyjnych projektów edukacyjnych opartych na Edukacji Leśnej „ Czas na las” skierowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i „Lasy zamiast klasy”, które odbiorcami są dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prelegentka na III Międzynarodowej Konferencji Edukacja Innowacja oraz I Szczytu Klimatycznego w Szczecinie. Właścicielka firmy LoveLasy, której misją jest przybliżanie natury ‘małym’ i ‘dużym’, organizowanie szkoleń dla dorosłych z zakresu leśnej edukacji oraz organizacja leśnych wypraw dla dzieci. Współautorka bloga ‘Gdzieś na Dziko”o podróżującej rodzinie z dwójką dzieci, zakochanej w stylu VANLIFE.

Program obejmuje między innymi codzienne gry i zabawy na świeżym powietrzu,

zdobywanie sprawności mini frajdzika /m.in., artystę, leśnika, strażaka, kucharza/ zwiedzanie stajni oraz poznanie naszych koników. Dzieci dowiedzą się dlaczego konie są w łatki, co jedzą i co chcą powiedzieć strzygąc uszami, wycieczka kajakiem z opiekunem po wyznaczonym akwenie, wyprawa żaglówką, wspólne pieczenie kolorowych ciasteczek, wizyta staży pożarnej. każdy uczestnik będzie mógł zajrzeć do prawdziwego wozu strażackiego, przymierzyć prawdziwy strój strażacki, wieczorem obowiązkowo pogaduchy z wychowawcą na dobranoc.

Opiekę nad grupą sprawuje kadra pedagogiczna posiadająca praktykę pedagogiczną i przedszkolną.


Uwaga!!!

Dzieci nie muszą umieć pływać. Zajęcia w wodzie prowadzone są na płytkim akwenie w obecności ratownika.


Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu


ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...


WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...prev next

CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- profesjonalną opiekę pedagogiczną

- całodobową  opiekę medyczną 

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe zdjęcia w formie pednrive'a lub linku do zdjęć "w chmurze".


ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym.

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

TERMINY:
IB TURNUS 03.07-08.07.2022 (niedziela-piątek)  CENA 1560 zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2022

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

Turnusy IB- rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 15:00, kończymy w piątek o 17:00 (po obiedzie).

PROSIMY O PRZYWIEZIENIE DZIECI DO GRUPY MINI FRAJDZIK
NA GODZINĘ 15:00.


___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.

DOJAZD WŁASNY. Od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego.

ODWIEDZINY- Zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :)

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy