Rozwój. Edukacja. Outdoor.
 
 

FRAJDZIK LEŚNY

(8-10lat)

TERMINY:
II TURNUS 07.07- 19.07.2024 
/niedziela kolacja- piątek obiad/


OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Frajdzik Leśny w pigułce

Dla kogo?

Dla Dzieci w wieku 8-10lat.

Przeznaczony dla dzieci, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Nie boją się komarów i stworzeń leśnych, a także mają wewnętrzne zezwolenie rodzica na bezpośrednie, sensoryczne poznawanie świata. Podczas kolonii zaspokajamy podstawową potrzebę ciekawości i poszukiwań poprzez aktywne eksplorowanie przyrody. Czas wypełniamy po brzegi bliskim kontaktem z przyrodą . Wszelkie aktywności i zabawy będą odbywały się na zewnątrz, w myśl skandynawskiego porzekadła „ nie ma złej pogody na spacer, jest tylko niewłaściwe ubranie”.

Grupa liczy do 15 osób.

W programie

-  całodzienne przebywanie poza budynkiem

- realizacja założeń edukacji leśnej i outdoorowej

- elementy bushcraftu i dzikiej kuchni

- bawimy się, uczymy się nieformalnie i gotujemy w lesie, na łące, na plaży

- oswajamy się i doświadczamy praw przyrody i poznajemy prawa jej mieszkańców

 

Niezbędne będzie ubranie do pobrudzenia /najlepiej takie , którego nie będzie żal jeżeli się nie dopierze /, kalosze, kurtka przeciwdeszczowa i lekkie ortalionowe spodnie, mały plecaczek, osobisty repelent na owady, mały bidon, odpowiednia ilość podkoszulek i luźnych dresów.


Kadra

Opiekę nad grupą sprawuje kadra pedagogiczna posiadająca praktykę pedagogiczną, zarówno szkolną, przedszkolną jaki i  warsztatową. 
Kadra Frajdy to ludzie z PASJĄ.
Nasz zespół składa się z przeróżnych osobowości, które podczas szkoleń, spotkań, jak również prywatnych wyjazdów rekreacyjnych zgrywały się przez ostatnie lata. To ludzie z pasją tworzenia i przekazywania tej pasji młodym Frajdowiczom. Każdy turnus to inna historia, którą łączą wspólne działania, zabawa, śmiech, wakacje i zwariowane pomysły. Każdego dnia wychowawcy wspinają się na wyżyny kreatywności, o których Wy- Rodzice słuchacie później długimi tygodniami. 
Jednego możecie być pewni- z naszymi wychowawcami Wasze dzieci nie będą się nudzić!

Grupę poprowadzi

Kajtek Montygierd-Łoyba

Wychowawca

Wszechstronnie zainteresowany. Pozytywnie zakręcony. Fotograf, podróżnik, eksplorator. Początkujący windsurfer, obecny ojciec i przyszły pedagog.

  Absolutorium na Uniwersytecie Zielonogórskim kierunek malarstwo i specjalizacja fotografia, studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Uwielbia majsterkować i pracować głównie w drewnie. To niezwykły materiał, który dzięki swojej organiczności przybliża do natury. Jego zapach i faktura doskonale komponuje się w każdym domu. Uważa , że z drewna można wyczarować wszystko czego dusza zapragnie. Na co dzień prowadzi warsztaty fotograficzne alternatywnymi metodami. Pasjonat podróży i przygody.

Wieloletni wychowawca SAW Frajda.

Marta Król

Lovelasy- warsztaty leśne

Nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, edukatorka i animatorka przyrody, autorka innowacyjnych projektów edukacyjnych opartych na Edukacji Leśnej „ Czas na las” skierowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym.

Prekursorka Leśnej Edukacji, pasjonatka lasu i kreatywnych leśnych inspiracji. Hasło i misja Marty to : „Lasy zamiast klasy", to program innowacji pedagogicznej, który od września 2020 realizuje z powodzeniem w szkołach podstawowych.
Prelegentka na III Międzynarodowej Konferencji Edukacja Innowacja oraz I Szczytu Klimatycznego w Szczecinie. Właścicielka firmy LoveLasy, której misją jest przybliżanie natury ‘małym’ i ‘dużym’, organizowanie szkoleń dla dorosłych z zakresu leśnej edukacji oraz organizacja leśnych wypraw dla dzieci. Współautorka bloga ‘Gdzieś na Dziko”o podróżującej rodzinie z dwójką dzieci, zakochanej w stylu VANLIFE. 

prev next

Zakwaterowanie

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie- budynek murowany o standardzie turystycznym, z wieloosobowymi pokojami, własną stołówką, dużą świetlicą z kominkiem, salami warsztatowymi: lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, oraz wielkim sercem i atmosferą domową.

Budynek oddalony o 200m od płytkich wód Zalewu Szczecińskiego, z własną plażą, jedyne 70 km od Szczecina.

Cena obejmuje:
  • Wyżywienie 4xdziennie
  • Profesjonalną opiekę pedagogiczną
  • Opiekę medyczną 24h
  • Ubezpieczenie uczestnika
  • Zakwaterowanie w standardzie turystycznym
  • Pamiątkowe zdjęcia
TERMINY:
II TURNUS 07.07- 19.07.2024 /niedziela kolacja- piątek obiad/ CENA 3820zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2024

Skontaktuj się z nami

Dojazd własny

Turnusy rozpoczynamy kolacją w dniu przyjazdu, kończymy po obiedzie w dniu wyjazdu.

GODZINY PRZYJAZDU  ZOSTANĄ DO PAŃSTWA PRZESŁANE SMSem ORAZ MAILOWO PRZED ROZPOCZĘCIEM TURNUSU. 

Informacje techniczne

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne.

Dzieci mogą mieć ze sobą kieszonkowe, które będą przechowywane u wychowawcy.

We Frajdzie będzie otwarty sklepik z lodami i drobnymi słodyczami.

Zdrowe przekąski (owsianka, owoce) będą dostępne cały czas,

Potrzebne będą wygodne ubrania, mogące zniszczyć się w lesie, czołówka, repelent na komary.

Odwiedziny na kolonii

Zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii- odwiedziny nie są zalecane.

Jeśli będzie konieczna wizyta Rodzica- sami o nią poprosimy :)