Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDZIK POZNAJE ŚWIAT (7-10 lat)

TERMINY:
IVB TURNUS 13.08.2022- 19.08.2022 (sobota- piątek) 6-dniowy!  CENA 1760 zł 
V TURNUS  21.08.2022- 28.08.2022 (niedziela- niedziela)  7-dniowy! CENA 2060 zł

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

„Frajdzik poznaje świat” to aktywna i pełna wrażeń kolonia dla najmłodszych uczestników. Szczególnie polecany dla dzieci, które po raz pierwszy jadą na kolonie. Każdego dnia nasi podopieczni odkrywają  nowe sprawności, nabywają nowych umiejętności, uczą się samodzielności podróżując po różnych zakątkach świata. Każda sprawność to fantastyczna podróż w jedno miejsce na Ziemi lub w kosmos. Ponadto to co najmniej jedna nowa umiejętność, świetna zabawa i powód do dumy.

Grupa liczy do 15 osób.

Przy pracy z młodszymi dziećmi poświęcamy więcej uwagi samodzielności, natomiast starsze dzieci motywujemy do aktywnego poznawania siebie i świata w grupowych i indywidualnych zadaniach.

Program:

W zależności od zainteresowania grupy i warunków pogodowych, w trakcie jednego turnusu dzieci zdobywają minimum 6 z następujących sprawności:

MĄDRY ROWERZYSTA- już wiem kto ma pierwszeństwo na drodze i dlaczego. Dzieci poznają znaki drogowe oraz zasady ruchu drogowego. Program uzupełniany o wycieczki rowerowe na otwartej, bezpiecznej przestrzeni wśród otaczającej przyrody.

KAJAKARZ - już nie boję się wody, umiem sobie poradzić w kajaku. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz omówiona zostaje szczegółowo instrukcja używania wioseł i wsiadania do kajaku. Co zrobić żeby skręcić lub popłynąć do tyłu, a także jak współpracować z towarzyszem w kajaku?

MAŁY ŻEGLARZ - znam podstawowe węzły żeglarskie, wiem co to dziób i szot, nie boję się przechyłów. Podczas zajęć uczestnicy poznają 3 podstawowe węzy żeglarskie, dowiedzą  się czym różni się dziób od rufy, a także posmakują żeglarskich emocji podczas rejsu Frajdową łodzią.

KOMANDOS –  już nie boję się nocy, wysokości, umiem wspiąć się na ściankę i skrzynki.  Ta sprawność wymaga od dzieci samodzielności i odwagi a także pokonywania lęków i słabości. Dzieci samodzielnie rozkładają namioty w których nocują na terenie ośrodka. Uczestnicy dzielnie wspinają się po ściance, kamuflują w lesie, pokonują tor przeszkód… od samego początku nikogo nie trzeba przekonywać, że to świetna przygoda i zabawa.

KUCHARZ - przygotowuję jedzonko, umiem posługiwać się narzędziami kuchennymi, potrafię zrobić przepyszną pizzę. Znam specjały jakie są serwowane w danym kraju.

INDIANIN - wiem jak przetrwać w lesie, potrafię rozpalić ognisko, zbudować szałas, umiem rozszyfrować wiadomość. Dzieci uczą się praktycznego poruszania się po lesie oraz orientacji w terenie. Jako prawdziwi Indianie wykonują różnorodne narzędzia, ozdoby indiańskie i inne przedmioty. Na koniec niespodzianka- „gady” na patyku pieczone na ognisku.

CHIŃCZYK - umiem poradzić sobie z pałeczkami, potrafię napisać swoje imię w chińskim języku

LEŚNIK– dzieci oswajają i poznają las, i jego mieszkańców, uczą się praw przyrody .

KONIARZ - poznaję końskie tajemnice, już wiem gdzie koń śpi, co je i w co jest ubierany. Dzieci mają okazję wysłuchać oraz poznać końskie tajemnice, wspólnie czeszą, czyszczą grzywę oraz spacerują na koniu. Dodatkowo czeka ich wyprawa wozem konnym po okolicy.

GEOGRAF - umiem przewidzieć pogodę, znam kierunki świata, umiem je odczytać z mapy. Podczas zajęć dzieci uczą się przewidywania pogody z kształtów chmur, kolorów zachodu słońca czy na pewno ułatwią najmłodszym poruszanie się po świecie.

ARTYSTA- maluję, rysuję, sklejam, tworzę odlewy gipsowe i z masy solnej.

KONSTRUKTOR– buduję konstrukcje naturalne i z elementów nienaturalnych. Rozwijam wyobraźnię przestrzenną i manualną. Tworzę  zwierzęta, budynki, czasem całe miasta.

CYRKOWIEC – znam kilka cyrkowych sztuczek, umiem żonglować i  kręcić talerzykami. Na koniec wspólny pokaz cyrkowy z wykorzystaniem elementów cyrkowych w których czują się najlepiej.

STRAŻAK - Mamo! Tato! Ja też chcę zostać strażakiem. Na ta sprawność dzieci czekają z niecierpliwością. Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej.

TANCERZ – umiem zatańczyć i zaprezentować całej grupie nowy układ taneczny. Dzieci mają okazję nauczyć się prostego układu tanecznego, w którym muszą zapamiętać wykonywane ruchy, a zwieńczeniem tanecznej zabawy jest pokaz dla całej kolonii. 

prev next

Uwaga!!!

Dzieci nie muszą umieć pływać. Zajęcia w wodzie prowadzone są na płytkim akwenie w obecności ratownika.


Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie: 

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku, 

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu.

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie: 

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,... 

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii: 

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...

CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- profesjonalną opiekę pedagogiczną

- całodobową opiekę medyczną

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe zdjęcia w formie pednrive'a lub linku do zdjęć "w chmurze".

 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym.

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

 

TERMINY:
I TURNUS 26.06.2022- 08.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3490 zł
II TURNUS 10.07.2022- 22.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3490 zł
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3490 zł
IVA TURNUS 07.08.2022- 13.08.2022 (niedziela- sobota) 6-dniowy! CENA 1760 zł
IVB TURNUS 13.08.2022- 19.08.2022 (sobota- piątek) 6-dniowy! CENA 1760 zł
V TURNUS  21.08.2022- 28.08.2022 (niedziela- niedziela)  7-dniowy! CENA 2060 zł


Formularz zgłoszeniowy na LATO 2022

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

Turnusy I, II, III- rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30, kończymy w piątek o 16:30 (po obiedzie). 
Turnus IVA rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30, kończymy w sobotę o 14:00 (po obiedzie).
Turnus IVB rozpoczynamy w sobotę kolacją o godzinie 18:00, kończymy w piątek o 16:30 (po obiedzie).
Turnus V rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30, kończymy w niedzielę o 16:30 (po obiedzie).

 

GODZINY PRZYJAZDU DLA POSZCZEGÓŁNYCH GRUP ZOSTANĄ DO PAŃSTWA PRZESŁANE SMSem ORAZ MAILOWO PRZED ROZPOCZĘCIEM TURNUSU.

___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.

DOJAZD WŁASNY- od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego.

ODWIEDZINY- zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :) 

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy