Rozwój. Edukacja. Outdoor.

Program Zimowiska 2022

TERMINY DLA WOJEWÓDZTW:
dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

30.01.2022 14:00 /niedziela/ –05.02.2022 13:30 /sobota/ (WSZYSTKIE GRUPY)
ZGŁOSZENIE KURATORIUM OŚWIATY NR 844/ZAC/2022

06.02.2022 14:00 /niedziela/- 12.02.2022 13:30 /sobota/ (ART&CRAFT, Oswoić Dorastanie)
ZGŁOSZENIE KURATORIUM OŚWIATY NR 4374/ZAC/2022-Z


TERMIN DLA WOJEWÓDZTW: 
 kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie*


16.01.2022 14:00 /niedziela/ –22.01.2022 13:30 /sobota/   (FRAJDZIK I GRUPA KONNA)
* grupa zostanie utworzona po zebraniu się minimalnej liczby uczestników (8osób)
ZGŁOSZENIE KURATORIUM OŚWIATY NR 335/ZAC/2022-Z


FERIE BEZ NUDY !Ruszamy z nową ofertą zimową stworzoną z myślą o dorastającej młodzieży.

Wychodzimy tym samym naprzeciw potrzebom, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, po długotrwałym okresie izolacji i nauczaniu zdalnym. W programie oprócz stałych, frajdowych atrakcji* zaplanowaliśmy trening interpersonalny, którego głównym celem jest lepsze poznanie samego siebie, autorefleksja na temat zasobów, mocnych stron oraz obszarów, które młodzież mogłaby rozwijać.


6-dniowy program pozwoli uczestnikom nabrać większej pewności siebie, popracować nad regulacją emocji, napięć, otworzyć się na nowe doświadczenia, relacje z rówieśnikami. Przyjrzymy się lękom i napięciom, które spotęgowały się w okresie pandemicznej izolacji i wyposażymy uczestników w sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.


TERMIN : 06 - 12.02.2022 / niedziela – sobota /

Warsztaty interpersonalne dla młodzieży 12-15 lat 

Cena: 1890,00


Polecane szczególnie dla dzieci, które po raz pierwszy jadą na samodzielny wyjazd bez rodziców.

To aktywne i pełne wrażeń dni specjalnie dla najmłodszych. Zamieniając się w Podróżników , Leśników, Komandosów, Konstruktorów, Artystów, Indian, Kucharzy … dzieci dowiadują się wielu ciekawostek o danym kraju i doświadczają każdego dnia nowych przygód.

W trakcie pobytu na zimowisku codziennie spędzamy czas na dworze odkrywając ciekawe zakątki otaczającej nas natury. Poprzez zabawę i małe projekty dzieci mają możliwość integracji, nauki, współpracują ze sobą odkrywając przy tym nowe zainteresowania.

Poza tym przy pracy z dziećmi poświęcamy uwagę na samodzielność, uważność na otaczający nas świat i ruch na świeżym powietrzu. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie, a zajęcia dostosowywane są do potrzeb i umiejętności uczestników.


Dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Grupa maksymalnie 12-osobowa.

CENA: 1390,00 zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowisko Art&Craft  to grupa Artystyczna, Radosna i Twórcza .

Zapraszamy na pełen kreatywnych działań program dzieci, które chciałyby spędzić ferie z pędzlem, nożyczkami, klejem, farbami, koralikami i kolorowymi dziełami.

Program Art&Craft  to zajęcia dla wszystkich mających frajdę z tworzenia, dla kochających kolory i różnorodne faktury, twórców małych dzieł. Będziemy ożywiać nasze pomysły, uwalniać radość działania i przekładać emocje na kolory.

Poprzez nasze zajęcia wielopłaszczyznowo rozwijamy zdolności manualne, uczymy się cierpliwości i koncentracji, wyczucia formy i barw, poszukujemy własnego gustu artystycznego.

U nas nie ma ocen i krytyki. Program zajęć dostosowujemy do zainteresowań i możliwości uczestników danej grupy. Zależy nam aby każdy z uczestników mógł poznać wiele technik pracy artystycznej, zrealizował się twórczo, mógł odkryć drzemiący w sobie talent oraz potencjał.

Dla dzieci w wieku 10-13 lat.

Grupa maksymalnie 12-osobowa.

UWAGA! Dwa terminy do wyboru.

CENA: 1490,00 zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowisko Mały Stolarz to warsztaty dla tych, którzy lubią majsterkować. Stolarz jak wiadomo pracuje głównie w drewnie, jego uwaga skupia się na ucinaniu, przybijaniu, skręcaniu i sklejaniu. 

Odkryjemy wspólnie jakie tajemnice skrywają w sobie różne gatunki drewna. Dowiemy się do czego służy śrubokręt i jakie mamy jego rodzaje. Poprzez proste prace stolarskie poznamy narzędzia do wykonania projektów w drewnie. Nauczymy się mierzyć kąty, ciąć, wbijać gwoździe i kręcić śruby.  Wspieramy inicjatywę dzieci i ich kreatywność. Pomagamy przełożyć pomysły na wyroby z drewna, papieru czy innych materiałów.

U nas nie ma ocen i krytyki. Program zajęć dostosowujemy do zainteresowań i możliwości uczestników danej grupy. Zależy nam aby każdy z uczestników mógł odnaleźć się w samodzielnej pracy, zrealizował się twórczo oraz mógł odkryć drzemiący w sobie talent oraz potencjał.

Zimowisko poprowadzi warsztatowo Pan Kajtek Montygierd-Łoyba

Dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Grupa maksymalnie 10-osobowa. 

CENA: 1490zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowisko Taneczne Dance&Fun  to aktywne warsztaty taneczne. Poruszą całe ciało i duszę. Program łączący szalone i energetyczne zajęcia rytmiczne, taneczne i gimnastyczne. Sprawdź się i zobacz czy taniec to jest właśnie TO !

Nie musisz mieć doświadczenia tanecznego. Instruktor dostosuje program do wszystkich uczestników.

W programie: zapoznanie i zgłębienie technik tańca nowoczesnego (funky, dance, hip-hop i inne), ZUMBA, zwiększenie świadomości własnego ciała , ogólnej sprawności i kondycji fizycznej, doskonalenie swoich umiejętności tanecznych, tworzenie własnych choreografii pobudzających tym samym kreatywne myślenie i umiejętność pracy w grupie, kształtowanie poczucia rytmu, kreatywna zabawa z ruchem i ciałem, integracja.

Zimowisko  poprowadzi warsztatowo Pani Irmina Łachacz - Instruktor ZUMBA FITNESS i ZUMBA KIDS i KIDS JR. Instruktor Salsation, wieloletni wychowawca w Ośrodku Frajda

Dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Grupa maksymalnie 12-osobowa.

CENA: 1390,00 zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

NOWOŚĆ! Zimowisko teatralne 

Oferta skierowana do młodzieży zainteresowanej odkrywaniem teatralnych form wyrażania siebie i swojej ekspresji, osób z temperamentem , ciekawych nowych przeżyć, interesujących się teatrem w szerokim ujęciu.

PROWADZĄCY:

Joanna Olejniczak:

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła kulturoznawstwo o specjalizacji Edukacja Teatralna. Aktorka, performerka, artystka, animatorka kultury i zabaw, instruktorka wspinaczki. Uczestniczka wielu kursów i warsztatów. Między innymi Ukończyła Akademię Teatru Alternatywnego, edukacyjny projekt ministerialny Teatr Sztuka Społeczna, Otwarty Uniwersytet Poszukiwań.

Dla dzieci w wieku 11-14 lat.

Grupa maksymalnie 10-osobowa.

CENA: 1390,00 zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowa Frajda Konna- obóz skierowany do dzieci  i młodzieży, która uwielbia konie i chciałaby uczestniczyć w zimowej przygodzie z naszymi hucułami

W programie: nauka bezpiecznego obcowania i obchodzenia się z końmi, jazdy na lonży dla początkujących na bezpiecznie zabudowanym okólniku, doskonalenie jazdy na ujeżdżalni i w terenie dla osób zaawansowanych, jazdy grupowe i indywidualne, zajęcia praktyczne w stajni – karmienie koni, pielęgnacja, wyprowadzanie , czyszczenie, kiełznanie, siodłanie, zajęcia teoretyczne: podstawy anatomii, fizjologii i psychologii konia, podstawy teorii jeździectwa, rasy koni, maści, użytkowanie, sprzęt jeździecki, zimowe obserwacje stada dziko żyjących koników polskich w rezerwacie przyrody.

Zimowisko konne poprowadzi inst. Magdalena Zambrzycka, która podczas swoich lekcji pokaże Wam, że świat widziany z grzbietu konia jest zdecydowanie piękniejszy.

Dla dzieci w wieku 9-16 lat.

Grupa maksymalnie 8-osobowa.

CENA: 1490,00 zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów


Formularz zgłoszeniowy na Zimowisko 2022
(dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)

Skontaktuj się z nami

Formularz zgłoszeniowy na Zimowisko 2022
( kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie )

Skontaktuj się z nami

Wspólne dla wszystkich grup:

- korzystanie ze świeżego wiejskiego powietrza – gry, zabawy, spacery,

- ognisko, dyskoteka, wieczory filmowe,

- czytanie bajek i pieczenie ciast,

- pamiątkowe zdjęcia z zimowiska.

UWAGA!!!

INFORMACJE OGÓLNE, DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH:

Pobyt rozpoczynamy w niedzielę 16.01.2022/30.01.2022 od godziny 14:00 (zaczynamy obiadem), a kończymy w sobotę 22.01.2022/05.02.2022 o godzinie 13:30 (po obiedzie). Dzieci można odbierać do godziny 15:00. W tym czasie dzieci są pod opieką wychowawców/opiekunów.

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

Oto kilka argumentów, które według naszego doświadczenia przemawiają za pozostawieniem telefonu komórkowego w domu:

Nie mamy tutaj dobrego zasięgu w żadnej sieci. Telefony zabierają dziecku uwagę i czas jaki mogą poświęcić na zabawę, mogą ulec uszkodzeniu, trzeba pamiętać aby je ładować, wywołują panikę u rodziców, kiedy dziecko zajęte zabawą nie odbiera telefonu.

Dla rodziców dostępne są dwa numery telefonów, pod które zawsze można zadzwonić, zasięgnąć szczegółowej informacji lub poprosić dziecko do telefonu stacjonarny: (91) 41 88 371 oraz telefon komórkowy do kierownika zimowiska : +48 537-473-047

Prosimy nie dzwonić po godz.19:00. Dzieci po całym dniu atrakcji są zmęczone i wieczorem szczególnie potrzebują naszej uwagi.

W razie sytuacji trudnych i wyjątkowych pozostajemy zawsze w kontakcie z Rodzicem.

DOJAZD: własny

REALIZUJEMY BON TURYSTYCZNY