Rozwój. Edukacja. Outdoor.

Program Zimowiska 2020 

Termin: 09.02.2020 14:00 /niedziela/ – 15.02.2020 13:30 /sobota /

FERIE BEZ NUDY !Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty

ZIMOWISKO 2020- Zgłoszenie nr 4686/ZAC/2020-Z


Zimowisko ECO Frajdzik jest polecane szczególnie dla dzieci, które po raz pierwszy jadą na samodzielny wyjazd bez rodziców. To aktywne i pełne wrażeń dni specjalnie dla najmłodszych. Zamieniając się w Podróżników , Leśników, Ornitologów dzieci dowiadują się każdego dnia wiele o otaczającym nas realnym świecie przyrody. Dzieci poznają rodzaje drzew w lesie, a także ptactwa i zwierząt mieszkających w naszej okolicy. Jak wygląda Obszar NATURA 2000 w zimie i dlaczego należy go chronić? 

W trakcie pobytu na zimowisku codziennie spędzamy czas na dworze odkrywając ciekawe zakątki otaczającej nas natury. Poprzez zabawę i małe projekty poruszamy zagadnienia dbania o środowisko. Poza tym przy pracy z dziećmi poświęcamy uwagę na samodzielność, uważność na otaczający nas świat i ruch na świeżym powietrzu. 

Mądrze dokarmiamy zwierzęta w lesie, uczymy się rozpoznawania śladów i odgłosów zwierząt.

Weźmiemy udział w fenomenalnych warsztatach leśnych prowadzonych przez Panią Martę Król z LoveLASów!


Dla dzieci w wieku 7-9 lat.

Grupa maksymalnie 12-osobowa.

CENA: 1245zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowisko Art&Craft czyli warsztaty plastyczne z elementami rzemiosła.

Zapraszamy na  kreatywny program dzieci, które chciałyby spędzić ferie z pędzlem, nożyczkami, klejem, farbami, koralikami i kolorowymi dziełami wykonanymi własnoręcznie pod czujnym okiem warsztatowca.

Program Art&Craft  to zajęcia dla wszystkich mających frajdę z tworzenia, dla kochających kolory i różnorodne faktury twórców małych dzieł. Będziemy ożywiać nasze pomysły, uwalniać radość działania i przekładać emocje na kolory.

Poprzez nasze zajęcia wielopłaszczyznowo rozwijamy zdolności manualne, uczymy się cierpliwości i koncentracji, wyczucia formy i barw, poszukujemy własnego gustu artystycznego.

U nas nie ma ocen i krytyki. Program zajęć dostosowujemy do zainteresowań i możliwości uczestników danej grupy. Zależy nam, aby każdy z uczestników mógł poznać wiele technik pracy artystycznej, zrealizował się twórczo, mógł odkryć drzemiący w sobie talent oraz potencjał.

Zimowisko warsztatowo poprowadzi Pani Elżbieta Czwartos.

Dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Grupa maksymalnie 10-osobowa.

CENA: 1255zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowisko Mały Stolarz to warsztaty dla tych, którzy lubią majsterkować. Stolarz jak wiadomo pracuje głównie w drewnie, jego uwaga skupia się na ucinaniu, przybijaniu, skręcaniu i sklejaniu. 

Odkryjemy wspólnie jakie tajemnice skrywają w sobie różne gatunki drewna. Dowiemy się do czego służy śrubokręt i jakie mamy jego rodzaje. Poprzez proste prace stolarskie poznamy narzędzia do wykonania projektów w drewnie. Nauczymy się mierzyć kąty, ciąć, wbijać gwoździe i kręcić śruby. Przekonamy się jak prosto jest stworzyć własnoręcznie ramki, latawce, lampiony, pudełka na skarby czy inne przedmioty codziennego użytku. Każdy indywidualnie stworzy własny zegar, który zabierze do domu. Wszystko po to, aby móc tworzyć zabawki dla siebie lub prezenty dla najbliższych. Wspieramy inicjatywę dzieci i ich kreatywność. Pomagamy przełożyć pomysły na wyroby z drewna, papieru czy innych materiałów.

Nabyte umiejętności na pewno przydadzą się w życiu codziennym. Proponujemy sprawdzenie się i spróbowanie swoich sił i umiejętności technicznych. A może z tego urodzi się kiedyś wspaniała pasja?

U nas nie ma ocen i krytyki. Program zajęć dostosowujemy do zainteresowań i możliwości uczestników danej grupy. Zależy nam aby każdy z uczestników mógł odnaleźć się w samodzielnej pracy, zrealizował się twórczo oraz mógł odkryć drzemiący w sobie talent oraz potencjał.

Zimowisko poprowadzi warsztatowo Pan Kajtek Montygierd-Łoyba

Dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Grupa maksymalnie 10-osobowa. 

CENA: 1255zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Fot. Marta Król, LoveLASy

Zimowisko Taneczne Dance&Fun to aktywne warsztaty taneczne. Poruszą całe ciało i duszę. Program łączący szalone i energetyczne zajęcia rytmiczne, taneczne i gimnastyczne. Sprawdź się i zobacz czy taniec to jest właśnie TO !

Nie musisz mieć doświadczenia tanecznego. Instruktor dostosuje program do wszystkich uczestników.

W programie: zapoznanie i zgłębienie technik tańca nowoczesnego (funky, dance, hip-hop i inne), ZUMBA, zwiększenie świadomości własnego ciała , ogólnej sprawności i kondycji fizycznej, doskonalenie swoich umiejętności tanecznych, tworzenie własnych choreografii pobudzających tym samym kreatywne myślenie i umiejętność pracy w grupie, kształtowanie poczucia rytmu, kreatywna zabawa z ruchem i ciałem, integracja.

Zimowisko  poprowadzi warsztatowo Pani Irmina Łachacz - Instruktor ZUMBA FITNESS i ZUMBA KIDS i KIDS JR. Instruktor Salsation, wieloletni wychowawca w Ośrodku Frajda

Dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Grupa maksymalnie 12-osobowa.

CENA: 1255zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

NOWOŚĆ! UKULELE – warsztaty zimowe! 

Sześć dni przygody z tym małym, przyjaznym instrumentem, który latem możemy spakować w każdy plecak i zabrać ze sobą w każdą podróż.

Warsztaty, na których pokażemy jak budować zarówno energiczny i efektowny akompaniament towarzyszący wspólnym śpiewom przy ognisku, jak i błyskotliwą solową partię instrumentalną. Program warsztatów obejmie również codzienne próby UkuBigband’u, oraz koncert finałowy, wykonany w połączeniu sił wszystkich chętnych uczestników Zimowiska. Poziom materiału będzie dostosowany do wieku i poziomu zgłoszonych uczestników.

Zimowisko poprowadzi warsztatowo Pan Bartłomiej Orłowski - absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie (specjalność: edukacja muzyczna). Gitarzysta szczecińskiej grupy CHORZY. Nauczyciel, założyciel szkoły Akukulele.pl, propagator edukacji wolnościowej, ukista z zamiłowania. Współtwórca, kompozytor, wykonawca live-performance. Samozwańczy realizator dźwięku, muzyk sesyjny, producent wielu wydawnictw dźwiękowych. W wolnych chwilach - paralotniarz.  

Dla dzieci w wieku 12-17 lat.

Grupa maksymalnie 10-osobowa.

CENA: 1255zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Zimowa Frajda Konna- obóz skierowany do dzieci  i młodzieży, która uwielbia konie i chciałaby uczestniczyć w zimowej przygodzie z naszymi hucułami

W programie: nauka bezpiecznego obcowania i obchodzenia się z końmi, jazdy na lonży dla początkujących na bezpiecznie zabudowanym okólniku, doskonalenie jazdy na ujeżdżalni i w terenie dla osób zaawansowanych, jazdy grupowe i indywidualne, zajęcia praktyczne w stajni – karmienie koni, pielęgnacja, wyprowadzanie , czyszczenie, kiełznanie, siodłanie, zajęcia teoretyczne: podstawy anatomii, fizjologii i psychologii konia, podstawy teorii jeździectwa, rasy koni, maści, użytkowanie, sprzęt jeździecki, zimowe obserwacje stada dziko żyjących koników polskich w rezerwacie przyrody.

Zimowisko konne poprowadzi inst. Angelika Skomorowska która podczas swoich lekcji pokaże Wam, że świat widziany z grzbietu konia jest zdecydowanie piękniejszy.

Dla dzieci w wieku 9-16 lat.

Grupa maksymalnie 12-osobowa.

CENA: 1295zł

Zniżka 55zł dla stałych klientów


Formularz zgłoszeniowy na Zimowisko 2020

Skontaktuj się z nami

Wspólne dla wszystkich grup:

- korzystanie ze świeżego wiejskiego powietrza – gry, zabawy, spacery,

- ognisko, dyskoteka, wieczory filmowe,

- czytanie bajek i pieczenie ciast,

- pamiątkowe zdjęcia z zimowiska.

UWAGA!!!

INFORMACJE OGÓLNE, DLA WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH:

Pobyt rozpoczynamy w niedzielę 09.02.20 od godziny 14:00 (zaczynamy obiadem), a kończymy w sobotę 15.02.20 o godzinie 13:30 (po obiedzie). Dzieci można odbierać do godziny 15:00. W tym czasie dzieci są pod naszą opieką.

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

Oto kilka argumentów, które według naszego doświadczenia przemawiają za pozostawieniem telefonu komórkowego w domu:

Nie mamy tutaj dobrego zasięgu w żadnej sieci. Telefony zabierają dziecku uwagę i czas jaki mogą poświęcić na zabawę, mogą ulec uszkodzeniu, trzeba pamiętać aby je ładować, wywołują panikę u rodziców, kiedy dziecko zajęte zabawą nie odbiera telefonu.

Dla rodziców dostępne są dwa numery telefonów, pod które zawsze można zadzwonić, zasięgnąć szczegółowej informacji lub poprosić dziecko do telefonu ( domowy- stacjonarny: 91 4188 371 oraz do komórkowy- czasem poza zasięgiem, zawsze oddzwania- 503 967 508).

Prosimy nie dzwonić po godz.19:00. Dzieci po całym dniu atrakcji są zmęczone i wieczorem szczególnie potrzebują naszej uwagi.

W razie sytuacji trudnych i wyjątkowych pozostajemy zawsze w kontakcie z Rodzicem.

DOJAZD:

Możliwy dojazd linią Emilbus pod opieką naszego wychowawcy. Koszt dodatkowy 13zł/os w jedną stronę.

Godzina zostanie ustalona po ustaleniu osób chętnych do skorzystania z transportu.