Rozwój. Edukacja. Outdoor.

ZIMOWISKO TEATRALNE WARIACJE

Termin: 27.01.2019 /niedziela/ – 02.02.2019 /sobota /
Dla dzieci w wieku: 12-15 lat
Maksymalnie 12 osób w grupie.
Prowadzący: Katarzyna Suska - pedagog, instruktor teatralny i plastyczny, animator kultury,wieloletni wychowawca w Ośrodku Frajda.

CENA: 1250,00

Zniżka 55zł dla stałych klientów

Głównym celem grupy jest stworzenie przedstawienia lalkowego z własną scenografią. Na zajęciach zapoznamy się z przeróżnymi technikami aktorskiej pracy warsztatowej (praca z tekstem, ciałem, głosem). Każdy z uczestników zmierzy się z zadaniem reżyserskim, zapozna się z zadaniami technicznymi i artystycznymi.

U nas nie ma ocen i krytyki. Program zajęć dostosowujemy do zainteresowań i możliwości uczestników danej grupy. Zależy nam aby każdy z uczestników mógł poznać wiele technik pracy artystycznej, zrealizował się twórczo, mógł odkryć drzemiący w sobie talent oraz potencjał.

W programie:

AKTOR – nauka pracy aktora, stworzenie własnej kreacji, wcielenie się w rolę, nauka podstawowych zadań aktorskich, praca nad sobą i swoim ciałem, ćwiczymy cierpliwość, skupienie, praca nad dykcją.

TEATR LALKI - poznanie historii teatru lalkarskiego i rodzai lalek teatralnych, każdy z uczestników stworzy swoją kolekcję lalek, popracujemy nad stworzeniem przedstawienia lalkowego.

MUZYK - zajęcia muzyczne, pod kontem dobierania/ tworzenia odpowiedniej muzyki do spektaklu, próba stworzenia własnego podkładu muzycznego do spektaklu.

SCENOGRAF – zagospodarowanie przestrzeni, tworzenie dekoracji, rekwizytów, zajęcia artystyczne, których efektem końcowym będzie stworzenie scenografii do spektaklu.


Ponadto artystyczne warsztaty z szycia, malowania najróżniejszymi technikami, zajęcia techniczne, tworzenie przestrzenne brył, projekty wielkoformatowe.

Dzięki proponowanym zajęciom dzieci mogą:

  • ćwiczyć koncentrację, cierpliwość

  • odkrywać swój potencjał twórczy

  • zapoznać się z niektórymi dziedzinami teatru

  • poznać tajniki pracy w teatrze, a także poznają inne zawody związane z pracą w teatrze

  • rozwinąć pewność siebie, a także zdolności autoprezentacji

  • rozwinąć zdolności manualne

  • rozwinąć/ wzbogacić wyobraźnię

  • pracować nad dykcją i emisją głosu

  • pracować nad świadomością swojego ciała

  • zacząć kształtować swój własny gust teatralno – artystyczny

CENA: 1250,00

Zniżka 55zł dla stałych klientów


Formularz zgłoszeniowy na Zimowisko 2019

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

Pobyt rozpoczynamy w niedzielę 27.01.19 od godziny 14:00 (zaczynamy obiadem), a kończymy w sobotę 02,02,19 o godzinie 14:00 (po obiedzie). Dzieci można odbierać do godziny 15:00. W tym czasie dzieci są pod naszą opieką.


Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

Oto kilka argumentów, które wg naszego doświadczenia przemawiają za pozostawieniem telefonu komórkowego w domu:

Nie mamy tutaj dobrego zasięgu w żadnej sieci. Telefony zabierają dziecku uwagę i czas jaki mogą poświęcić na zabawę, mogą ulec uszkodzeniu, trzeba pamiętać aby je ładować, wywołują panikę u rodziców kiedy dziecko zajęte zabawą nie odbiera telefonu.

Dla rodziców dostępne są dwa numery telefonów, pod które zawsze można zadzwonić, zasięgnąć szczegółowej informacji lub poprosić dziecko do telefonu.

Prosimy nie dzwonić po godz.19:00. Dzieci po całym dniu atrakcji są zmęczone i wieczorem szczególnie potrzebują naszej uwagi. W razie sytuacji trudnych i wyjątkowych pozostajemy zawsze w kontakcie z Rodzicem.

NOWOŚĆ! Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pen drive ze zdjęciami z zimowiska.


DOJAZD:

Możliwy dojazd linią Emilbus pod opieką naszego wychowawcy. Koszt dodatkowy 12zł/os w jedną stronę.

Godzina zostanie ustalona po ustaleniu osób chętnych do skorzystania z transportu.