Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDZIK SURFER (9-11 lat)

TERMINY:
I TURNUS 26.06.2022- 08.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł
IV TURNUS 07.08.2022- 19.08.2022 (niedziela- piątek)  CENA 3570 zł

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Obóz polecamy dzieciom, które czują windsurfingowy klimat, lubią plaże i słońce oraz aktywne formy spędzania czasu. To świetna propozycja dla najmłodszych dzieci w której łączymy świat zdobywania przygód i sprawności z pływaniem na desce.

Frajdzik SURFER nie jest obozem sportowym i nie ma nic wspólnego z wyczynem. Nie obciążamy młodego organizmu treningami. Zachęcamy do poznania nowej dyscypliny przez: zabawę, przyjazne relacje z opiekunami i naukę w małej w grupie.


Zajęcia na wodzie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów windsurfingu  z Energysports.pl, zapalonych  windsurferów, na codzień pracujących z dziećmi i młodzieżą. 

Cele obozu: 

efektywne i bezpieczne nauczanie żeglowania na desce z żaglem, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dzieci uczą się różnych form zabaw, sportów, a nawet tańców, doświadczają różnych sytuacji, co pozwala w przyszłości na samodzielne, twórcze i aktywne organizowanie wolnego czasu, integracja grupowa, dobra zabawa, kształtowanie umiejętności tj: odwaga, zdolność podejmowania decyzji, szacunek dla przyrody,, gotowość pomocy innym, współpraca w zespole


Sprzęt:

posiadamy szeroki wybór desek i pędników o powierzchni od 1,5 m² do 7,5m². Sprzęt jest dobierany do warunków wietrznych, etapów szkolenia i warunków fizycznych uczestników. Pracujemy na sprzęcie renomowanych producentów Ezzy Sails, Naish, Exocet.

Zapewniamy komplet pozwalający na swobodną i bezpieczną naukę: deska, pędnik, trapez, pianka docieplająca, kamizelka asekuracyjna.  

Obuwie do pływania lub tenisówki z gumową podeszwą we własnym zakresie.

UWAGA!!! Każdy uczestnik musi posiadać umiejętności pływania w stopniu bardzo dobrym.


Zajęcia programowe z windsurfingu z instruktorem obejmują:

Zasady bezpieczeństwa na wodzie, budowa sprzętu i nauka taklowania, teoria i technika żeglowania, start z półwiatru, sterowanie deską przy wyluzowanym pędniku, sterowanie-ostrzenie i odpadanie, żeglowanie kursami-bajdewind, półwiatr, baksztag, fordewind, uproszczony zwrot na wiatr, uproszczony zwrot z wiatrem. Zajęcia z instruktorem – 1,5 h dziennie

prev next

Pozostałe zajęcia programowe to zdobywanie sprawności i zabawy ogólno- kolonijne:

W zależności od zainteresowania grupy i warunków pogodowych, w trakcie jednego turnusu dzieci zdobywają minimum 4 z następujących sprawności:

MĄDRY ROWERZYSTA- już wiem kto ma pierwszeństwo na drodze i dlaczego. Dzieci poznają znaki drogowe oraz zasady ruchu drogowego. Program uzupełniany o wycieczki rowerowe na otwartej, bezpiecznej przestrzeni wśród otaczającej przyrody.

KAJAKARZ - już nie boję się wody, umiem sobie poradzić w kajaku. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz omówiona zostaje szczegółowo instrukcja używania wioseł i wsiadania do kajaku. Co zrobić żeby skręcić lub popłynąć do tyłu, a także jak współpracować z towarzyszem w kajaku?

KRÓL WIATRÓW - wiem skąd wieje i umiem nazywać kursy względem wiatru.

MISTRZ MANEWROWANIA- Umiem żeglować tam gdzie chcę, a nie tam, gdzie chce wiatr.

KOMANDOS – już nie boję się nocy, wysokości, umiem wspiąć się na ściankę i skrzynki. Ta sprawność wymaga od dzieci samodzielności i odwagi a także pokonywania lęków i słabości. Dzieci samodzielnie rozkładają namioty w których nocują na terenie ośrodka. Uczestnicy dzielnie wspinają się po ściance, kamuflują w lesie, pokonują tor przeszkód. Od samego początku nikogo nie trzeba przekonywać, że to świetna przygoda i zabawa.

SUPER KUCHARZ - przygotowuję jedzonko, umiem posługiwać się narzędziami kuchennymi, potrafię zrobić przepyszną pizzę. Znam specjały jakie są serwowane w danym kraju.

ROZBITEK - wiem jak przetrwać w lesie, potrafię rozpalić ognisko, zbudować szałas, umiem rozszyfrować wiadomość. Dzieci uczą się praktycznego poruszania się po lesie oraz orientacji w terenie. Jako prawdziwi rozbitkowie wykonują różnorodne narzędzia, tratwę, szałas. Na koniec niespodzianka- „gady” na patyku pieczone na ognisku.

NAWIGATOR - umiem przewidzieć przyrodę, znam kierunki świata, umiem odczytać z mapy. Podczas zajęć dzieci uczą się przewidywania pogody z kształtów chmur, kolorów zachodu słońca czy na pewno ułatwią najmłodszym poruszanie się po świecie.

CYRKOWIEC – znam kilka cyrkowych sztuczek, umiem żonglować i  kręcić talerzykami. Na koniec wspólny pokaz cyrkowy z wykorzystaniem elementów cyrkowych w których czują się najlepiej.

KONSTRUKTOR-  buduję konstrukcje naturalne i z elementów nienaturalnych. Rozwijam wyobraźnię przestrzenną i manualną. Tworzę zwierzęta,  budynki, czasem całe miasta.

STRAŻAK – Być strażakiem to jest to! Na ta sprawność dzieci czekają z niecierpliwością. Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej.


Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...

CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- profesjonalną opiekę pedagogiczną

- całodobową opiekę medyczną

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe zdjęcia w formie pednrive'a lub linku do zdjęć "w chmurze".

 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym.

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

 

TERMINY:

I TURNUS 26.06.2022- 08.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł
IV TURNUS 07.08.2022- 19.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2022

Skontaktuj się z nami

UWAGA!

Turnusy I, II, III, IV rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30, a kończymy w PIĄTEK godz.16:30

Turnus V rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30 i kończymy w NIEDZIELĘ o godz.16:30

Szczegółowe informacje o godz. dowozu uczestników otrzymają państwo drogą mailową oraz w wiadomości SMS przed rozpoczęciem turnusu

___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.

 

DOJAZD WŁASNY- od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego

 

ODWIEDZINY- zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :)

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy