Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDZIK ROWEROWY (9-12 lat)

Nowe rowery!

TERMINY:
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek)  CENA  3570 zł


OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

„Frajdzik Rowerowy” to aktywna i pełna wrażeń kolonia dla najmłodszych uczestników, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, a ścieżki rowerowe i leśne są dopełnieniem ciekawych atrakcji i przygód czyhających na trasie. To świetna wakacyjna propozycja, w której łączymy świat zdobywania doświadczeń i sprawności fizycznej.

Podczas codziennych wypraw rowerowych będziemy odkrywać uroki przemieszczania się po nowoutworzonych ścieżkach rowerowych i traktach leśnych, podnosząc odporność i zdrowie w cudownych okolicznościach przyrody wokół Zalewu Szczecińskiego.

Podczas obozu uczestnicy dowiedzą się jak przygotować się do wyprawy rowerowej, co ze sobą spakować i jak wytyczyć ciekawą trasę.  

Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych przewodników rowerowych, organizatorów wypraw rowerowych i animatorów na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Zapewniamy:
- Nowe rowery górskie w rozmiarach dopasowanych do potrzeb dzieci o wzroście od 120 do 185 cm

 Wszystkie rowery na osprzęcie Shimano. Rowery dostarcza i serwisuje Decathlon Szczecin.

-plecaki na wyjazdy rowerowe

-kaski rowerowe

Można przywieźć WŁASNY ROWER MTB, (opcjonalnie trekkingowy lub crossowy wraz z zapięciem rowerowym)

Zajęcia rowerowe poprowadzi:

Katarzyna Niedzielska – absolwentka studiów na kierunku Sport; wykwalifikowany przewodnik rowerowy, organizatorka wyjazdów rowerowych,

Zawodowo zajmuje się marketingiem sportowym oraz rozwija własna markę sportową. Rytm mojego życia wyznacza cykanie napędu rowerowego. Przez 13 lat trenowałam rowerową jazdę na orientację, kolarstwo górskie, triathlon i wioślarstwo. Moją największą miłością są jednak wyprawy rowerowe, dzięki którym docieram na niezliczone krańce świata, doceniam proste rzeczy, przeżywam tysiące mikrozachwytów i poznaję absolutnie fascynujących ludzi. Prowadzę zorganizowane wyjazdy i pomagam innym w realizacji marzeń o rowerowych przygodach.

Jestem autorką wypełnionej ostrymi, stepowymi kolcami i gorącym piachem książki podróżniczej - “Sakwy Na Obcasach, Babska Rowerowa Wyprawa Na Krym”.  Dotychczasowe wyprawy: - Bałkany | Serbia - Czarnogóra - Albania - Kosowo - Macedonia - Bułgaria | solo | 35 dni; - Ukraina, Krym | w parze | 30 dni; - Tatry - Adriatyk | Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja | solo | 11 dni; - Wybrzeże Bałtyku R10 | solo \ w grupie | różnie; - Niezliczone szwendania sakwowe po Polsce, Czechach i Słowacji.

W programie:

·       Wycieczki rowerowe min 1 x dziennie

·       Zabawy rowerowe: slalomy, tory przeszkód

·       Nauka posługiwania się mapą

·       Nauka wyznaczania trasy

·       Bezpieczeństwo na drodze, poznawanie znaków drogowych, zasady ruchu drogowego

·       Podstawowe narzędzia do serwisowania sprzętu + praktyka

·       Przygotowanie energetycznych przekąsek

UWAGA! Dzieci muszą posiadać umiejętności jazdy na rowerze w stopniu bardzo dobrym

Pozostałe zajęcia programowe to zdobywanie sprawności i zabawy ogólnokolonijne.

prev next

Sprawności i zabawy ogólnokolonijne:

W zależności od zainteresowania grupy i warunków pogodowych, w trakcie jednego turnusu dzieci zdobywają minimum 4 z następujących sprawności:

MĄDRY ROWERZYSTA-już wiem kto ma pierwszeństwo na drodze i dlaczego. Dzieci poznają znaki drogowe oraz zasady ruchu drogowego. Program uzupełniany o wycieczki rowerowe na otwartej, bezpiecznej przestrzeni wśród otaczającej przyrody.

KAJAKARZ- już nie boję się wody, umiem sobie poradzić w kajaku. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz omówiona zostaje szczegółowo instrukcja używania wioseł i wsiadania do kajaku. Co zrobić żeby skręcić lub popłynąć do tyłu, a także jak współpracować z towarzyszem w kajaku?

KOMANDOS– już nie boję się nocy, wysokości, umiem wspiąć się na ściankę i skrzynki. Ta sprawność wymaga od dzieci samodzielności i odwagi a także pokonywania lęków i słabości. Dzieci samodzielnie rozkładają namioty w których nocują na terenie ośrodka. Uczestnicy dzielnie wspinają się po ściance, kamuflują w lesie, pokonują tor przeszkód. Od samego początku nikogo nie trzeba przekonywać, że to świetna przygoda i zabawa.

KUCHARZ- przygotowuję jedzonko, umiem posługiwać się narzędziami kuchennymi, potrafię zrobić przepyszną pizzę. Znam specjały jakie są serwowane w danym kraju.

INDIANIN – wiem jak przetrwać w lesie, potrafię rozpalić ognisko, zbudować szałaś, umiem rozszyfrować wiadomość.

Dzieci uczą się praktycznego poruszania się po lesie oraz orientacji w terenie. Jako prawdziwi Indianie wykonują różnorodne narzędzia, ozdoby indiańskie oraz inne przedmioty. Na koniec niespodzianka „gady” na patyku pieczone na ognisku.

GEOGRAF – umiem przewidzieć pogodę, znam kierunki świata, umiem odczytać z mapy. Podczas zajęć dzieci uczą się przewidywania pogody z kształtów chmur, kolorów zachodu słońca i na pewno ułatwią najmłodszym poruszanie się po świecie.

MECHANIK ROWEROWY- już wiem co zrobić, żeby zreperować rower, jak "załatać" dziurę w dętce, gdzie użyć smaru i jak sprawić, żeby jeździć swoim pojazdem jak najdłużej.

Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...

CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- profesjonalną opiekę pedagogiczną

- całodobową opiekę medyczną

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe zdjęcia w formie pednrive'a lub linku do zdjęć "w chmurze". 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym.

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży. 

TERMINY:
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek)  CENA 3570 zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2022

Skontaktuj się z nami

UWAGA!

Turnusy I, II, III, IV rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30, a kończymy w PIĄTEK godz.16:30

Turnus V rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30 i kończymy w NIEDZIELĘ o godz.16:30

Szczegółowe informacje o godz. dowozu uczestników otrzymają państwo drogą mailową oraz w wiadomości SMS przed rozpoczęciem turnusu

___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.


DOJAZD WŁASNY- od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego


ODWIEDZINY- zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :)

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy