Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDZIK LEŚNY
DZIKIE WAKACJE (7-9 lat)

TERMINY:
II TURNUS 10.07.2022- 22.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dzikie Wakacje

Przeznaczony dla dzieci, które uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Nie boją się komarów i stworzeń leśnych, a także mają wewnętrzne zezwolenie rodzica na bezpośrednie, sensoryczne poznawanie świata. Podczas kolonii zaspokajamy podstawową potrzebę ciekawości i poszukiwań poprzez aktywne eksplorowanie przyrody. Czas wypełniamy po brzegi bliskim kontaktem z przyrodą . Wszelkie aktywności i zabawy będą odbywały się na zewnątrz, w myśl skandynawskiego porzekadła „ nie ma złej pogody na spacer, jest tylko niewłaściwe ubranie”.

Program:

-  całodzienne przebywanie poza budynkiem

- realizacja założeń edukacji leśnej i outdoorowej

- elementy bushcraftu i dzikiej kuchni

- bawimy się, uczymy się nieformalnie i gotujemy w lesie, na łące, na plaży

- oswajamy się i doświadczamy praw przyrody i poznajemy prawa jej mieszkańców


Niezbędne będzie ubranie do pobrudzenia /najlepiej takie , którego nie będzie żal jeżeli się nie dopierze /, kalosze, kurtka przeciwdeszczowa i lekkie ortalionowe spodnie, mały plecaczek, osobisty repelent na owady, mały bidon, odpowiednia ilość podkoszulek i luźnych dresów.

Grupę poprowadzi :

Marta Król – nauczycielka przedszkola z wieloletnim doświadczeniem, edukatorka i animatorka przyrody, autorka innowacyjnych projektów edukacyjnych opartych na Edukacji Leśnej „ Czas na las” skierowany głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i „Lasy zamiast klasy”, które odbiorcami są dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prelegentka na III Międzynarodowej Konferencji Edukacja Innowacja oraz I Szczytu Klimatycznego w Szczecinie. Właścicielka firmy LoveLasy, której misją jest przybliżanie natury ‘małym’ i ‘dużym’, organizowanie szkoleń dla dorosłych z zakresu leśnej edukacji oraz organizacja leśnych wypraw dla dzieci. Współautorka bloga ‘Gdzieś na Dziko”o podróżującej rodzinie z dwójką dzieci, zakochanej w stylu VANLIFE.

prev next

Uwaga!!!

Dzieci nie muszą umieć pływać. Zajęcia w wodzie prowadzone są na płytkim akwenie w obecności ratownika.

Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie: 

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku, 

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie: 

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,... 

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii: 

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada.

CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- profesjonalną opiekę pedagogiczną

- całodobową opiekę medyczną

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe zdjęcia w formie pednrive'a lub linku do zdjęć "w chmurze".

 

ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym.

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

 

TERMINY:
II TURNUS 10.07.2022- 22.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3570 zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2022

Skontaktuj się z nami

UWAGA!

Turnusy I, II, III, IV rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30, a kończymy w PIĄTEK godz.16:30

Turnus V rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30 i kończymy w NIEDZIELĘ o godz.16:30

Szczegółowe informacje o godz. dowozu uczestników otrzymają państwo drogą mailową oraz w wiadomości SMS przed rozpoczęciem turnusu

___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.

 

DOJAZD WŁASNY- od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego

 

ODWIEDZINY- zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :)

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy