Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDA KONNA (9-16 lat)

TERMINY:
I TURNUS 26.06.2022- 08.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
II TURNUS 10.07.2022- 22.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
IV TURNUS 07.08.2022- 19.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
V TURNUS  21.08.2022- 28.08.2022 (niedziela- niedziela) 7-dniowy! CENA 2260 zł

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Drodzy Rodzice !
W tym roku postaramy się podzielić grupy wg wieku co często pokrywa się z zaawansowaniem umiejętności w jeździe konnej.
Proszę pamiętać, że jazdy zawsze dobieramy w sposób indywidualny dla każdego uczestnika.
I TURNUS Gr MŁODSZA 9-11lat
II TURNUS Gr MŁODSZA 9-11lat
III TURNUS GR STARSZA 12-16 lat
IV TURNUS   Gr MŁODSZA 9-11lat
V TURNUS  Gr Mieszana 9-16lat

Obóz konny dla miłośników koni i jazdy konnej.

Przeznaczony głównie dla początkujących jeźdźców . Uczymy się swobodnego siedzenia w siodle i anglezowania, a także zasad bezpiecznej pielęgnacji dużego zwierzęcia. W czasie zajęć swobodnie stępujemy i kłusujemy w lesie, a także pławimy zwierzęta wodzie. Galopy rezerwujemy tylko dla wprawionych uczestników.

Nasze konie to dojrzałe już wiekowo hucuły o zrównoważonym charakterze pracujące tylko w lecie z dziećmi większość swojego końskiego życia. Wyjątkowo dzielne , sprowadzone przed laty z beskidzkich i bieszczadzkich połonin.

Nasze konie przebywają cały rok na naturalnym, dużym pastwisku, tak więc są zdrowe i chętne do współpracy z człowiekiem.


Cele:

nauka jazdy konnej, wyrobienie umiejętności współpracy zarówno między uczestnikami, jak również między jeźdźcem a wierzchowcem, rozwijanie samodzielności podczas prac pielęgnacyjnych przy zwierzęciu, rozwijanie odpowiedzialności za siebie oraz za pozostałych uczestników obozu, rozwijanie poczucia bezpieczeństwa w relacji zwierzę-człowiek, dobra zabawa, zaszczepienie pasjiProgram:Program kolonii dostosowany jest do stopnia zaawansowania uczestników. Zajęcia z instruktorem jazdy konnej odbywają się minimum 1 godzinę dziennie lub, dla początkujących, 2 razy dzienne po 25 minut.

Zajęcia praktyczne obejmują:

zajęcia na bezpiecznie zbudowanym lonżowniku oraz na ujeżdżalni, w terenie, jazdy indywidualne i grupowe dla obu grup, w siodle, na oklep, nauka czyszczenia, kiełznania, siodłania koni, pielęgnacja, karmienie, pojenie, wyprowadzanie koni na pastwisko, nauka bezpiecznego poruszania się w stajni, pławienie koni w płytkim akwenie zalewu szczecińskiego. 

Zajęcia teoretyczne obejmują:

zasady bezpieczeństwa w stajni i poruszania się w obecności koni,budowę siodła i ogłowia, sprzęt jeździecki, podstawy anatomii i fizjologii konia, odmiany koni, rasy, maści, ocenę pokroju konia, choroby, schorzenia, urazy u koni, konkurencje jeździeckie, podstawy psychologii konia, jeździectwo naturalne, zabawy z koniem, podstawy pielęgnacji i żywienia koni, książki i filmy o tematyce końskiej, prezentacje multimedialne.
Proponujemy grupy szkoleniowe stosownie do stopnia zaawansowania uczestników.  Zajęcia z instruktorem jazdy konnej odbywają się minimum 1 godzina raz dziennie lub dla początkujących dwa razy dziennie po 25 minut.   

prev next

UWAGA!

Prosimy o zabranie odpowiedniego stroju do jazdy konnej!

Spodnie: bryczesy, dresy, leginsy albo getry (nie dżinsy).

Buty: najlepiej kalosze, mogą być trampki (nie adidasy).

Dobrze jest też mieć ze sobą rękawiczki.

Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- opiekę pedagogiczną

- opiekę medyczną /całodobową/

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę firmową i pendrive ze zdjęciami z kolonii.ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym/

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

TERMINY:
I TURNUS 26.06.2022- 08.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
II TURNUS 10.07.2022- 22.07.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
III TURNUS 24.07.2022- 05.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
IV TURNUS 07.08.2022- 19.08.2022 (niedziela- piątek) CENA 3770 zł
V TURNUS  21.08.2022- 28.08.2022 (niedziela- niedziela) 7-dniowy! CENA 2260 zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2022

Skontaktuj się z nami

UWAGA!

Turnusy I, II, III, IV rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30, a kończymy w PIĄTEK godz.16:30

Turnus V rozpoczynamy w NIEDZIELĘ o 18:30 i kończymy w NIEDZIELĘ o godz.16:30

Szczegółowe informacje o godz. dowozu uczestników otrzymają państwo drogą mailową oraz w wiadomości SMS przed rozpoczęciem turnusu

___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.

 

DOJAZD WŁASNY- od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego

 

ODWIEDZINY- zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :)

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy