Rozwój. Edukacja. Outdoor.

WIATR I WODA (11-13 lat)

Żagle i Deska

TERMINY:
II TURNUS 12.07.2020- 24.07.2020 CENA 2959 zł (ostatnie wolne miejsce- dla chłopca, 20.06.2020)
III TURNUS 26.07.2020- 07.08.2020        BRAK WOLNYCH MIEJSC

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Oferta skierowana do wszystkich aktywnych, lubiących wodę dzieci zainteresowanych sportami wodnymi. Stworzyliśmy nową ofertę letnią dającą możliwość skorzystania z nauki windsurfingu i żeglarstwa.

Dlaczego wiatr i woda? Bo to one królują na obozie.

Nasi instruktorzy dadzą uczestnikom możliwość  poznania obu sportów i spróbowania swoich sił w sportach wodnych. Po dwutygodniowym turnusie dzieci będą miały poczucie zdobycia nowych umiejętności i przygody, a w przyszłości chętnie  kontynuowały sporty wodne.  Zajęcia specjalistyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów windsurfingu oraz żeglarzy, dla których praca jest pasją i wiąże się z zamiłowaniem do wody oraz pracą z młodzieżą.

Cele obozu:

efektywne i bezpieczne nauczanie żeglowania na desce windsurfingowej i łódkach typu Optymist, uzyskanie umiejętności i wiedzy żeglarskiej, wzbudzenie pasji do aktywnych form spędzenia wolnego czasu, kształtowanie umiejętności miękkich tj:  samodzielność i odpowiedzialność, odwaga,, zdolność podejmowania decyzji, szacunek dla przyrody, gotowość pomocy słabszym, współpraca

Deska:

Posiadamy szeroki wybór desek i pędników o powierzchni od 1,5 m² do 7,5m². Sprzęt jest dobierany do warunków wietrznych, etapów szkolenia i warunków fizycznych uczestników. Pracujemy na sprzęcie renomowanych producentów Ezzy Sails, Naish, Exocet.

Zapewniamy:

Komplet pozwalający na swobodną i bezpieczną naukę: deska, pędnik, trapez, pianka docieplająca, kamizelka asekuracyjna.

Obuwie do pływania lub tenisówki z gumową podeszwą we własnym zakresie

Żagle:

Do dyspozycji uczestników są jednoosobowe łódki typu OPTYMIST oraz siedmiometrowe dwumasztowe łodzie żaglowe typu SZÓSTKI. Zajęcia w naszej żeglarskiej akademii są doskonałym wstępem do dalszej żeglarskiej przygody. Program uzupełniony jest niezbędną teorią potrzebną do żeglowania. Zapewniamy podręczniki o tematyce żeglarskiej i salkę żeglarską. Aby zapewnić efektywny system nauki, prowadzimy monitorowanie zajęć w celu omówienia i korygowania błędów.


UWAGA!!! Każdy uczestnik musi posiadać umiejętności pływania w stopniu bardzo dobrym

prev next

Program dostosowany jest do stopnia zaawansowania uczestników: zasady bezpieczeństwa na wodzie, budowa sprzętu i nauka taklowania, teoria i technika żeglowania, sterowanie-ostrzenie i odpadanie, żeglowanie kursami – bajdewind, półwiatr, baksztag, fordewind, zwrot na wiatr, zwrot z wiatrem, stawianie bandery i wybijanie szklanek, wiązanie podstawowych węzłów żeglarskich, poznanie kilku szant morskich,, poznanie i nadawanie sygnału  SOS, wprowadzenie w tajniki żeglarskiego języka, rysowanie i orientowanie róży wiatrów, rejs żaglówką oraz noc pod namiotami – w zależności od warunków, pogodowych, nauka alfabetu Morse’a. Zajęcia specjalistyczne odbywają się z instruktorem 2x dziennie – w zależności od warunków pogodowych. Zajęcia w grupie maksymalnie 7- osobowej.


Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- opiekę pedagogiczną

- opiekę medyczną /całodobową/

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę firmową oraz pendrive ze zdjęciami.


ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym/

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

TERMINY:
II TURNUS 12.07.2020- 24.07.2020 CENA 2959 zł
III TURNUS 26.07.2020- 07.08.2020   CENA 2959 zł BRAK WOLNYCH MIEJSC
Każdy z turnusów rozpoczynamy kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy obiadem o godzinie 13:30/14:00.

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2020

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

Pobyt rozpoczynamy w niedzielę od godziny 18:00 (zaczynamy kolacją), a kończymy w piątek o godzinie 17:00 (po obiedzie). Dzieci można odbierać do godziny 18:00. W tym czasie dzieci są pod naszą opieką.


Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

Oto kilka argumentów, które wg naszego doświadczenia przemawiają za pozostawieniem telefonu komórkowego w domu:

Nie mamy tutaj dobrego zasięgu w żadnej sieci. Telefony zabierają dziecku uwagę i czas jaki mogą poświęcić na zabawę, mogą ulec uszkodzeniu, trzeba pamiętać aby je ładować, wywołują panikę u rodziców kiedy dziecko zajęte zabawą nie odbiera telefonu.

Dla rodziców dostępne są dwa numery telefonów, pod które zawsze można zadzwonić, zasięgnąć szczegółowej informacji lub poprosić dziecko do telefonu.

Prosimy nie dzwonić po godz.19:00. Dzieci po całym dniu atrakcji są zmęczone i wieczorem szczególnie potrzebują naszej uwagi. W razie sytuacji trudnych i wyjątkowych pozostajemy zawsze w kontakcie z Rodzicem.

NOWOŚĆ! Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pen drive ze zdjęciami z wakacji.


DOJAZD:

Możliwy dojazd linią Emilbus pod opieką naszego wychowawcy. Koszt dodatkowy 13zł/os w jedną stronę.

Godzina zostanie ustalona po ustaleniu osób chętnych do skorzystania z transportu.