Rozwój. Edukacja. Outdoor.

ALTERNATIVE THEATER
TEATR ALTERNATYWNY DLA MŁODZIEŻY
z elementami cyrkowymi
 (13-17 lat)

TERMINY:
III TURNUS 25.07.2021- 06.08.2021 (niedziela- piątek) CENA 2900 zł  

OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Teatr alternatywny (zwany także: awangardowy, eksperymentalny, niezależny, offowy) – teatr poszukujący nowych środków wyrazu w sztuce aktorskiej lub w materii scenicznej, kreujący nowe układy przestrzenne, nowe metody pracy i nowe relacje między aktorem a publicznością.

Oferta  skierowana do młodzieży zainteresowanej odkrywaniem alternatywnych form wyrażania siebie i swojej ekspresji, osób z temperamentem , ciekawyvh nowych przeżyć, interesujących się teatrem w szerokim ujęciu oraz do wszystkich chcących poznać różnorodne techniki cyrkowe. Nie byłoby w tym “frajdy” gdyby główny cel oprócz samego procesu twórczego, był inny niż dobra zabawa i frajdowa energia, zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności, mnóstwo ciekawych wyzwań i niesamowitych wrażeń.

Tematem i główną osią, wokół której będziemy się poruszać podczas warsztatów są nie tyle nasze ręce, ale to co mogą zrobić i jaki ładunek emocjonalny mogą posiadać rzeczy, gesty i ruchy w nich zawarte.

Będziemy poszukiwać inspiracji w takich formach jak Teatr cieni, cyrk, performens oraz ruch, ale przede wszystkim w naszych małych historiach związanych z nami samymi.

Warsztat zakończy się wspólną prezentacją, która będzie puentą i podsumowaniem poszukiwań.

W programie :

Ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne

Ćwiczenia rozbudzające wyobraźnię

Wyrażanie emocji i uczuć gestem, mimiką, słowem, ruchem

Tworzenie scenek

Tworzenie scenariusza do spektaklu

Ćwiczenia z piłkami żonglerskimi

Taśmy slack line do chodzenia

Nauka chodzenia na szczudłach  

Zapewniamy rekwizyty warsztatowe: pojki, diabolo, kule treningowe do żonglerki, maczugi do żonglerki, taśmy slack line, szczudła, monocykle.

 

Prowadzący:

Kamil Malecki – performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Twórca spektakli oraz działacz kulturowy na terenie Pomorza Zachodniego. Stypendysta Ministra Kultury z 2019 roku oraz uczestnik projektu „Teatr Sztuka Społeczna” wspierająca liderów i edukatorów teatralnych w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem kulturowym. Aktualnie związany z DK 13 Muz w Szczecinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy oraz Fundacją Antygrawitacją, właściciel firmy Kamil Żongler.
Motto: „Warto poważnie podchodzić do spraw pozornie niepoważnych"

 

Patryk Kowalczyk-wychowawca, animator, warsztatowiec, performens, swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2012r pod okiem Marii Piznal w Gryfińskim Domu Kultury. Efektem współpracy i debiutem scenicznym był monodram “Obserwuję Cię Karolku” który podbił Polskie festiwale Offowe i zgarnął liczne nagrody. Swoje umiejętności aktorskie doskonalił na scenie międzynarodowej: między innymi w Igny (Francja) czy Berlinie. Działał również w Teatrze Uhuru tworząc spektakle pod okiem Janusza Janiszewskiego. W 2015r powołał do życia “Grupę Artystyczną Syndykat”. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.

Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- opiekę pedagogiczną

- opiekę medyczną /całodobową/

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę firmową i pendrive ze zdjęciami z kolonii.ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym/

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

TERMINY:
III TURNUS 25.07.2021- 06.08.2021 (niedziela- piątek) CENA 2900 zł

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2021

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

Turnusy I, II, III, IV- rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy w piątek o 17:00 (po obiedzie).
Turnus IVa rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy w sobotę o 14:00 (po obiedzie).
Turnus IVb rozpoczynamy w sobotę kolacją o godzinie 18:00, kończymy w piątek o 17:00 (po obiedzie).
Turnus V rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy w niedzielę o 17:00 (po obiedzie).

 

GODZINY PRZYJAZDU DLA POSZCZEGÓŁNYCH GRUP ZOSTANĄ DO PAŃSTWA PRZESŁANE MAILOWO PRZED ROZPOCZĘCIEM TURNUSU.

___________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

W miarę możliwości prosimy wszystkich uczestników o pozostawienie telefonów w domach. Chcemy uniknąć oglądania treści na stronach internetowych, nagrywania i publikowania zdjęć i filmików, jak również stresu związanego z brakiem zasięgu (dzieci denerwują się, że mama właśnie teraz dzwoni, a ja nie mam zasięgu). Zachęcamy do korzystania z kontaktu pod numerami podanymi na stronie.

 

Dzieci nie potrzebują mieć ze sobą żadnych pieniędzy, nawet drobnych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną  nie uruchamiamy sklepiku,  a do sklepu w wiosce nie będziemy chodzili z uwagi na obce osoby przebywające w/pod sklepem. Dzieci otrzymują codziennie podwieczorki głównie w formie owoców , a brak słodyczy wpłynie pozytywnie na ich zdrowie, skupienie, oraz sen.

 

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w słodycze , chipsy, żelki itp. Nie będziemy mogli zagwarantować reglamentowania spożywania słodyczy , a co za tym idzie problemów z brzuchami itp. Chcielibyśmy maksymalnie wyeliminować czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na samopoczucie dzieci. Liczymy w tym względzie na wytłumaczenie uczestnikowi dlaczego taka sytuacja będzie miała miejsce.

 

Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pendrive ze zdjęciami z wakacji lub dostęp do zdjęć „w chmurze”.

DOJAZD WŁASNY. Od roku 2020 nie prowadzimy transportu zorganizowanego.

ODWIEDZINY- Zgodnie z wytycznymi dot. organizacji kolonii w czasach koronawirusa- odwiedziny nie są zalecane.

 

W przypadku konieczności wizyty (dowiezienie leków stałych, wyjątkowe przypadki odwiedzin do stęsknionego dziecka) prosimy o kontakt z kierownikiem kolonii. Zorganizujemy stanowisko na zewnątrz. Nie wyrażamy zgody na zabieranie dzieci i przywożenie w trakcie kolonii np. nad morze czy do sklepu- jeśli taka sytuacja się wydarzy nie będziemy mogli przyjąć uczestnika ponownie. Prosimy o zrozumienie obecnej sytuacji. Chcielibyśmy, aby nasi uczestnicy zachowali zdrowie podczas całego turnusu kolonijnego.

 

Dziękujemy za dobrnięcie do końca :)

Pozdrawiamy,
Zespół Frajdy