Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDZIK POZNAJE ŚWIAT (7-9 i 10-11 lat)

TERMINY:

I TURNUS 28.06.2020- 10.07.2020 (niedziela- piątek)    CENA 2805 zł
(2wolne miejsca dla chłopców, dwa wolne miejsca dla dziewcząt)

II TURNUS 12.07.2020- 24.07.2020 (niedziela- piątek)   CENA 2805 zł (1wolne miejsce)
III TURNUS 26.07.2020- 07.08.2020 (niedziela- piątek)   CENA 2805 zł
IV TURNUS 09.08.2020- 21.08.2020 (niedziela- piątek)  CENA 2805 zł
 V TURNUS  22.08.2020- 30.08.2020 (sobota- niedziela)  CENA 1700 zł TURNUS TYGODNIOWY!


OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Grupa młodsza 7–9 lat
Grupa starsza 10–11 lat

„Frajdzik poznaje świat” to aktywna i pełna wrażeń kolonia dla najmłodszych uczestników. Szczególnie polecany dla dzieci, które po raz pierwszy jadą na kolonie. Każdego dnia nasi podopieczni odkrywają  nowe sprawności, nabywają nowych umiejętności, uczą się samodzielności podróżując po różnych zakątkach świata. Każda sprawność to fantastyczna podróż w jedno miejsce na Ziemi lub w kosmos. Ponadto to co najmniej jedna nowa umiejętność, świetna zabawa i powód do dumy.

Grupa liczy do 15 osób.

Przy pracy z młodszymi dziećmi poświęcamy więcej uwagi samodzielności, natomiast starsze dzieci motywujemy do aktywnego poznawania siebie i świata w grupowych i indywidualnych zadaniach.

Program:

W zależności od zainteresowania grupy i warunków pogodowych, w trakcie jednego turnusu dzieci zdobywają minimum 6 z następujących sprawności:

MĄDRY ROWERZYSTA- już wiem kto ma pierwszeństwo na drodze i dlaczego. Dzieci poznają znaki drogowe oraz zasady ruchu drogowego. Program uzupełniany o wycieczki rowerowe na otwartej, bezpiecznej przestrzeni wśród otaczającej przyrody.

KAJAKARZ - już nie boję się wody, umiem sobie poradzić w kajaku. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz omówiona zostaje szczegółowo instrukcja używania wioseł i wsiadania do kajaku. Co zrobić żeby skręcić lub popłynąć do tyłu, a także jak współpracować z towarzyszem w kajaku?

MAŁY ŻEGLARZ - znam podstawowe węzły żeglarskie, wiem co to dziób i szot, nie boję się przechyłów. Podczas zajęć uczestnicy poznają 3 podstawowe węzy żeglarskie, wiedzą czym różni się dziób od rufy, a także posmakują żeglarskich emocji podczas rejsu Frajdową łodzią.

KOMANDOS –  już nie boję się nocy, wysokości, umiem wspiąć się na ściankę i skrzynki.  Ta sprawność wymaga od dzieci samodzielności i odwagi a także pokonywania lęków i słabości. Dzieci samodzielnie rozkładają namioty w których nocują na terenie ośrodka. Uczestnicy dzielnie wspinają się po ściance, kamuflują w lesie, pokonują tor przeszkód… od samego początku nikogo nie trzeba przekonywać, że to świetna przygoda i zabawa.

KUCHARZ - przygotowuję jedzonko, umiem posługiwać się narzędziami kuchennymi, potrafię zrobić przepyszną pizzę. Znam specjały jakie są serwowane w danym kraju.

INDIANIN - wiem jak przetrwać w lesie, potrafię rozpalić ognisko, zbudować szałas, umiem rozszyfrować wiadomość. Dzieci uczą się praktycznego poruszania się po lesie oraz orientacji w terenie. Jako prawdziwi Indianie wykonują różnorodne narzędzia, ozdoby indiańskie i inne przedmioty. Na koniec niespodzianka- „gady” na patyku pieczone na ognisku.

CHIŃCZYK - umiem poradzić sobie z pałeczkami, potrafię napisać swoje imię w chińskim języku

MAGIK - poznałem triki i magiczne sztuczki, już wiem jaką kartę wybrałeś. Dzieci poznają proste sztuczki jakimi mogą zaprezentować się przed pozostałymi uczestnikami podczas mini pokazu. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię, a także uczą koncentracji.

KONIARZ - poznaję końskie tajemnice, już wiem gdzie koń śpi, co je i w co jest ubierany. Dzieci mają okazję wysłuchać oraz poznać końskie tajemnice, wspólnie czeszą, czyszczą grzywę oraz spacerują na koniu. Dodatkowo czeka ich wyprawa wozem konnym po okolicy.

GEOGRAF - umiem przewidzieć przyrodę, znam kierunki świata, umiem odczytać z mapy. Podczas zajęć dzieci uczą się przewidywania pogody z kształtów chmur, kolorów zachodu słońca czy na pewno ułatwią najmłodszym poruszanie się po świecie.

CYRKOWIEC – znam kilka cyrkowych sztuczek, umiem żonglować i  kręcić talerzykami. Na koniec wspólny pokaz cyrkowy z wykorzystaniem elementów cyrkowych w których czują się najlepiej.

RZEŹBIARZ - samodzielnie stworzyłem swoją rzeźbę. Dzieci mają okazję popracować manualnie z dłutem, strugając ciekawe przedmioty z pomocą każdego dziecka, a poczucie satysfakcji z pierwszych samodzielnie wykonanych rzeźb jest bezcenne.

STRAŻAK - Mamo! Tato! Ja też chcę zostać strażakiem. Na ta sprawność dzieci czekają z niecierpliwością. Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej, przejażdżka wozem strażackim, przymierzenie strojów strażackich, pokazy strażaków, nauka bandażowania oraz podstawy ratownictwa, to ogromne przeżycie dla dzieci, na koniec atrakcja od samych strażaków-prysznic szlauchem strażackim.

TANCERZ – umiem zatańczyć i zaprezentować całej grupie nowy układ taneczny. Dzieci mają okazję nauczyć się prostego układu tanecznego, w którym muszą zapamiętać wykonywane ruchy, a zwieńczeniem tanecznej zabawy jest pokaz dla całej kolonii. 

POLICJANT-znam numery alarmowe, wiem jak zachować się na drodze, wiem na czym polega praca policjanta. Każda opanowana umiejętność ma swój znaczek graficzny, który po skończonej sprawności dzieci wklejają do swojego paszportu podróżnika. Na koniec kolonii wręczany zostaje dyplom ze zdobytymi sprawnościami.

prev next

Uwaga!!!

Dzieci nie muszą umieć pływać. Zajęcia w wodzie prowadzone są na płytkim akwenie w obecności ratownika.


Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie: 

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku, 

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu


ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie: 

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,... 


WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii: 

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...


CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- opiekę pedagogiczną

- opiekę medyczną /całodobową/

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę firmową oraz pendrive'a ze zdjęciami.


ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym/

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.

TERMINY:

I TURNUS 28.06.2020- 10.07.2020 (niedziela- piątek)    CENA 2805 zł
II TURNUS 12.07.2020- 24.07.2020 (niedziela- piątek)   CENA 2805 zł 
III TURNUS 26.07.2020- 07.08.2020 (niedziela- piątek)   CENA 2805 zł
IV TURNUS 09.08.2020- 21.08.2020 (niedziela- piątek)  CENA 2805 zł
 V TURNUS  22.08.2020- 30.08.2020 (sobota- niedziela)  CENA 1700 zł TURNUS TYGODNIOWY!

Turnusy I-IV rozpoczynamy w niedzielę kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy w piątek obiadem o godzinie 13:30/14:00.
Turnus V rozpoczynamy w sobotę kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy w niedzielę obiadem o godzinie 13:30/14:00.

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2020

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

TURNUSY I-IV:

Pobyt rozpoczynamy w niedzielę od godziny 18:00 (zaczynamy kolacją), a kończymy w piątek o godzinie 17:00 (po obiedzie). Dzieci można odbierać do godziny 18:00. W tym czasie dzieci są pod naszą opieką.

TURNUS V (tygodniowy!):
Pobyt rozpoczynamy w sobotę od godziny 18:00 (zaczynamy kolacją), a kończymy w niedzielę o godzinie 17:00 (po obiedzie). W tym czasie dzieci są pod naszą opieką.

_________________________________________________________________________________________________________________________

Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

Oto kilka argumentów, które wg naszego doświadczenia przemawiają za pozostawieniem telefonu komórkowego w domu:

Nie mamy tutaj dobrego zasięgu w żadnej sieci. Telefony zabierają dziecku uwagę i czas jaki mogą poświęcić na zabawę, mogą ulec uszkodzeniu, trzeba pamiętać aby je ładować, wywołują panikę u rodziców kiedy dziecko zajęte zabawą nie odbiera telefonu.

Dla rodziców dostępne są dwa numery telefonów, pod które zawsze można zadzwonić, zasięgnąć szczegółowej informacji lub poprosić dziecko do telefonu.

Prosimy nie dzwonić po godz.19:00. Dzieci po całym dniu atrakcji są zmęczone i wieczorem szczególnie potrzebują naszej uwagi. W razie sytuacji trudnych i wyjątkowych pozostajemy zawsze w kontakcie z Rodzicem.

NOWOŚĆ! Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pen drive ze zdjęciami z wakacji.


DOJAZD:

Możliwy dojazd linią Emilbus pod opieką naszego wychowawcy. Koszt dodatkowy 13zł/os w jedną stronę.

Godzina zostanie ustalona po ustaleniu osób chętnych do skorzystania z transportu.