Rozwój. Edukacja. Outdoor.

FRAJDZIK SURFER (8-10 lat)

TERMINY:
I TURNUS 28.06.2020- 10.07.2020 CENA 2882 zł
II TURNUS 12.07.2020- 24.07.2020   CENA 2882 zł

IV TURNUS 09.08.2020- 21.08.2020 CENA 2882 zł


OZNACZENIE DOSTĘPNOŚCI MIEJSC:
DOSTĘPNE WOLNE MIEJSCA
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
BRAK WOLNYCH MIEJSC

 

Obóz polecamy dzieciom, które czują windsurfingowy klimat, lubią plaże i słońce oraz aktywne formy spędzania czasu. To świetna propozycja dla najmłodszych dzieci w której łączymy świat zdobywania przygód i sprawności z pływaniem na desce.

Frajdzik SURFER nie jest obozem sportowym i nie ma nic wspólnego z wyczynem. Nie obciążamy młodego organizmu treningami. Zachęcamy do poznania nowej dyscypliny przez: zabawę, przyjazne relacje z opiekunami i naukę w małej w grupie- maksymalnie do 10 osób.


Zajęcia na wodzie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów windsurfingu, zapalonych  windsurferów. Na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Cele obozu: 

efektywne i bezpieczne nauczanie żeglowania na desce z żaglem, aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dzieci uczą się różnych form zabaw, sportów, a nawet tańców, doświadczają różnych sytuacji, co pozwala w przyszłości na samodzielne, twórcze i aktywne organizowanie wolnego czasu, integracja grupowa, dobra zabawa, kształtowanie umiejętności tj: odwaga, zdolność podejmowania decyzji, szacunek dla przyrody,, gotowość pomocy innym, współpraca w zespole


Sprzęt:

posiadamy szeroki wybór desek i pędników o powierzchni od 1,5 m² do 7,5m². Sprzęt jest dobierany do warunków wietrznych, etapów szkolenia i warunków fizycznych uczestników. Pracujemy na sprzęcie renomowanych producentów Ezzy Sails, Naish, Exocet.

Zapewniamy komplet pozwalający na swobodną i bezpieczną naukę: deska, pędnik, trapez, pianka docieplająca, kamizelka asekuracyjna.  

Obuwie do pływania lub tenisówki z gumową podeszwą we własnym zakresie.

UWAGA!!! Każdy uczestnik musi posiadać umiejętności pływania w stopniu bardzo dobrym.


Zajęcia programowe z windsurfingu z instruktorem obejmują:

Zasady bezpieczeństwa na wodzie, budowa sprzętu i nauka taklowania, teoria i technika żeglowania, start z półwiatru, sterowanie deską przy wyluzowanym pędniku, sterowanie-ostrzenie i odpadanie, żeglowanie kursami-bajdewind, półwiatr, baksztag, fordewind, uproszczony zwrot na wiatr, uproszczony zwrot z wiatrem. Zajęcia z instruktorem – 1,5 h dziennie

prev next

Pozostałe zajęcia programowe to zdobywanie sprawności i zabawy ogólno- kolonijne:

W zależności od zainteresowania grupy i warunków pogodowych, w trakcie jednego turnusu dzieci zdobywają minimum 4 z następujących sprawności:

MĄDRY ROWERZYSTA- już wiem kto ma pierwszeństwo na drodze i dlaczego. Dzieci poznają znaki drogowe oraz zasady ruchu drogowego. Program uzupełniany o wycieczki rowerowe na otwartej, bezpiecznej przestrzeni wśród otaczającej przyrody.

KAJAKARZ - już nie boję się wody, umiem sobie poradzić w kajaku. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz omówiona zostaje szczegółowo instrukcja używania wioseł i wsiadania do kajaku. Co zrobić żeby skręcić lub popłynąć do tyłu, a także jak współpracować z towarzyszem w kajaku?

KRÓL WIATRÓW - wiem skąd wieje i umiem nazywać kursy względem wiatru.

MISTRZ MANEWROWANIA- Umiem żeglować tam gdzie chcę, a nie tam, gdzie chce wiatr.

KOMANDOS – już nie boję się nocy, wysokości, umiem wspiąć się na ściankę i skrzynki. Ta sprawność wymaga od dzieci samodzielności i odwagi a także pokonywania lęków i słabości. Dzieci samodzielnie rozkładają namioty w których nocują na terenie ośrodka. Uczestnicy dzielnie wspinają się po ściance, kamuflują w lesie, pokonują tor przeszkód. Od samego początku nikogo nie trzeba przekonywać, że to świetna przygoda i zabawa.

SUPER KUCHARZ - przygotowuję jedzonko, umiem posługiwać się narzędziami kuchennymi, potrafię zrobić przepyszną pizzę. Znam specjały jakie są serwowane w danym kraju.

ROZBITEK - wiem jak przetrwać w lesie, potrafię rozpalić ognisko, zbudować szałas, umiem rozszyfrować wiadomość. Dzieci uczą się praktycznego poruszania się po lesie oraz orientacji w terenie. Jako prawdziwi rozbitkowie wykonują różnorodne narzędzia, tratwę, szałas. Na koniec niespodzianka- „gady” na patyku pieczone na ognisku.

NAWIGATOR - umiem przewidzieć przyrodę, znam kierunki świata, umiem odczytać z mapy. Podczas zajęć dzieci uczą się przewidywania pogody z kształtów chmur, kolorów zachodu słońca czy na pewno ułatwią najmłodszym poruszanie się po świecie.

CYRKOWIEC – znam kilka cyrkowych sztuczek, umiem żonglować i  kręcić talerzykami. Na koniec wspólny pokaz cyrkowy z wykorzystaniem elementów cyrkowych w których czują się najlepiej.

KONSTRUKTOR- samodzielnie stworzyłem swoją rzeźbę. Dzieci mają okazję popracować manualnie z dłutem, strugając ciekawe przedmioty z pomocą każdego dziecka, a poczucie satysfakcji z pierwszych samodzielnie wykonanych rzeźb jest bezcenne.

STRAŻAK – Być strażakiem to jest to! Na ta sprawność dzieci czekają z niecierpliwością. Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej, przejażdżka wozem strażackim, przymierzenie strojów strażackich, pokazy strażaków, nauka bandażowania oraz podstawy ratownictwa, to ogromne przeżycie dla dzieci, na koniec atrakcja od samych strażaków-prysznic szlauchem strażackim.

POLICJANT-znam numery alarmowe, wiem jak zachować się na drodze, wiem na czym polega praca policjanta

Zgodnie ze specjalizacją ośrodka „FRAJDA” w  naszych programach wykorzystujemy elementy zajęć typu „outdoor”

ZAJĘCIA OUTDOOROWE w skrócie:

współpraca, budowanie zespołu, kreatywne myślenie, poznanie własnych ograniczeń i możliwości, nauka wzajemnego szacunku,

wzmacnianie odwagi, budowanie zaufania, budowanie nowych nawyków m spędzania czasu na świeżym powietrzu

ZAJĘCIA REKREACYJNE w skrócie:

zabawy w kajakach na wyznaczonym akwenie, wycieczka żeglarska, wycieczki rowerowe po okolicy, wspólne pieczenie pizzy, noc pod namiotami, wspinaczka na ściance wspinaczkowej, zabawy linowe, zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki katamaranem motorowym,...

WIECZORNE ATRAKCJE dla całej kolonii:

ognisko z kiełbaskami, wieczory filmowe jak w kinie, dyskoteki, karaoke, bum bum rurki, baśniogry, turnieje sportowe, mam talent, frajdolada, ...


CENA OBEJMUJE:

- wyżywienie 4 razy dziennie

- ubezpieczenie uczestnika

- opiekę pedagogiczną

- opiekę medyczną /całodobową/

Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę firmową oraz pendrive ze zdjęciami z kolonii.ZAKWATEROWANIE:

Ośrodek „Frajda” w Czarnocinie/ budynek murowany o standardzie turystycznym/

Na miejscu: stołówka, duża świetlica z kominkiem, sala lustrzana do zajęć muzyczno-teatralnych, pracownia plastyczna, sala warsztatowa

Rozległa mielizna Zalewu Szczecińskiego, 70 km od Szczecina, 200 m od urokliwej plaży.


TERMINY:
I TURNUS 28.06.2020- 10.07.2020 CENA 2882 zł
II TURNUS 12.07.2020- 24.07.2020   CENA 2882 zł

IV TURNUS 09.08.2020- 21.08.2020 CENA 2882 zł

Każdy z turnusów rozpoczynamy kolacją o godzinie 18:30/19:00, kończymy obiadem o godzinie 13:30/14:00.

Formularz zgłoszeniowy na LATO 2020

Skontaktuj się z nami

UWAGA!!!

Pobyt rozpoczynamy w niedzielę od godziny 18:00 (zaczynamy kolacją), a kończymy w piątek o godzinie 17:00 (po obiedzie). Dzieci można odbierać do godziny 18:00. W tym czasie dzieci są pod naszą opieką.


Telefony komórkowe są całkowicie zbyteczne, szczególnie dla młodszych dzieci.

Oto kilka argumentów, które wg naszego doświadczenia przemawiają za pozostawieniem telefonu komórkowego w domu:

Nie mamy tutaj dobrego zasięgu w żadnej sieci. Telefony zabierają dziecku uwagę i czas jaki mogą poświęcić na zabawę, mogą ulec uszkodzeniu, trzeba pamiętać aby je ładować, wywołują panikę u rodziców kiedy dziecko zajęte zabawą nie odbiera telefonu.

Dla rodziców dostępne są dwa numery telefonów, pod które zawsze można zadzwonić, zasięgnąć szczegółowej informacji lub poprosić dziecko do telefonu.

Prosimy nie dzwonić po godz.19:00. Dzieci po całym dniu atrakcji są zmęczone i wieczorem szczególnie potrzebują naszej uwagi. W razie sytuacji trudnych i wyjątkowych pozostajemy zawsze w kontakcie z Rodzicem.

NOWOŚĆ! Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy pen drive ze zdjęciami z wakacji.


DOJAZD:

Możliwy dojazd linią Emilbus pod opieką naszego wychowawcy. Koszt dodatkowy 13zł/os w jedną stronę.

Godzina zostanie ustalona po ustaleniu osób chętnych do skorzystania z transportu.